Wpis z mikrobloga

Cześć. Pytanie mam. Jestem na umowie zlecenie u obecnego pracodawcy i chcę przejść na swoją działalność i robić dla tego samego pracodawcy. Jako, że będzie to moja pierwsza działalność gospodarcza to chciałbym mieć preferencyjny ZUS.

Wiem, że jeśli byłbym na umowie o pracę to takie coś by nie przeszło. Ale jako, że jest to umowa zlecenie to przeczytałem w Internecie, że w takim przypadku to nie obowiązuje. Po pójściu do lokalnego punktu ZUS kobieta powiedziała mi, że niestety jest odwrotnie i chodzi o to, że jest to ten sam pracodawca i tyle i preferencyjny ZUS nie obowiązuje wtedy. Aby być pewnym wysłałem wiadomość do centrali i odstałem coś takiego:

W odpowiedzi na pytanie uprzejmie informuję, że jeen z warunków umożliwiający skorzystanie z ulg w opłacaniu składek mówi, że nie może ona być wykonywana na rzecz obecnego lub byłego pracodawcy, na rzecz którego przed dniem rozpoczęcia działalności gospodarczej w bieżącym lub w poprzednim roku kalendarzowym wykonywały w ramach stosunku pracy lub spółdzielczego stosunku pracy czynności wchodzące w zakres wykonywanej działalności gospodarczej. Wymóg ten nie dotyczy umowy zlecenia.


No i teraz sam nie wiem kto ma rację :( Miał ktoś taką sytuację?

#zus #dzialalnoscgospodarcza #prawo #podatki #firma #pracbaza #praca #ksiegowosc #b2b
  • 2
@cycun: Jak pracowałem w biurze ksiegowym, to gość który był kierowcą u swojego pracodawcy założył swoją działalność, po jakimś czasie świadczył usługi transportowe dla byłego pracodawcy ( ͡º ͜ʖ͡º) musiałem korygować kilka deklaracji zus ( ͡ ͜ʖ ͡) także zus ma racje