Wpis z mikrobloga

Czemu starsi ludzie nie umieją zrozumieć innego trybu życia? Od jakiegoś czasu staram się przekonać mojego ojca, że nie istneją tylko skowronki ale też i ludzie #!$%@? chodzący spać w dzień, i wyjaśniam mu na czym to polega na co dostaje odpowiedź masz zaburzenia snu. ewętualnie, że on to jak chce to po prostu nie idzie spać przez cały dzień albo śpi tylko 3h i od razu idzie spać w nocy, ja mu tłumacze, że ja po 3h jestem #!$%@? cały dzień i w nocy nagle mam energię aby nie spać, na co dostaje odpowiedź to na prwno przez gry.

#filozofia #wykop #madrosciludowe #nocnazmiana #przegryw #pomoc
  • 16
via Android
  • 11
@BigKahunaDick Jasne tylko trzeba cbcieć, mi sję podoba życie w nocy. A co do tego przystosowania wiesz jak to jest masz system walcz albo uciekaj tak samo po starych czasach masz nocny tryb życia w końcu ktoś musiał pilnować obozowiska kiedy inni spali.
A jeszcze co dopowiem przestawienie się jest problemem ponieważ jak już to zrobie (czyli nie śpie ponad 24h potem ide spać wieczorem i wstaje rano czyli spanie 18-3 rano
@Rockota:

w końcu ktoś musiał pilnować obozowiska kiedy inni spali.


Czyli faktycznie niektórzy dzisiaj będą woleli spać w dzień, a nie w nocy! Dodatkowo będą lepiej widzieć w ciemności, będą wytrzymalsi na zimno, będą mieć lepszy słuch.

Jednocześnie niektórzy musieli być złożeni w ofierze bogom. Może jednak podświadomie przygotowujesz się do bycia złożonym w ofierze? Ojciec jest mądry (bo jak były obozowiska, to starzy ludzie byli mądrzy) i nie wierzy w
via Android
  • 0
@fffff3 Ej pierwsza część się zgadza, na noc ciągle otwieram okno bo zimno jest przyjemne, w ciemności ( a raczej połowicznej bo nie bierzesz poprawki na to, że księżyc jest jasny) i słyszę też dobrze więc
Czyli faktycznie niektórzy dzisiaj będą woleli spać w dzień, a nie w nocy! Dodatkowo będą lepiej widzieć w ciemności, będą wytrzymalsi na zimno, będą mieć lepszy słuch.


@fffff3: Jest co takiego jak chronotypi nie sa to zaburzenia. Wiekszosc osob jest faktycznie skowronkami i wstaje wczesnie rano, ale czesc nie. Problem jest taki, ze to ci pierwsi dostosowali swiat pod siebie i przez wieki wciskano nam kat ze to jedna jedyna poprawna
via Android
  • 0
@adfgx Powiem ci tak dałem mu ten film już jakiś czas temu, on tego nie zobaczył ja potem podaje mu przykłady z tego filmu a on i tak się z nimi kłóci