Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Gaku745: takie wysrywy mogą tylko wrzucać jakieś totalne ameby

Ogarniasz ze CEO dostaje zazwyczaj tyle kasy bo:
1. To znane nazwisko / morda w branży, często ukierunkowywuje to firmę, otwiera nowe kontakty i możliwości. To taki sales rep tylko na samym czubku hierarchii.
2. Dostaje tyle kasy żeby nie podkupiła go konkurencja za 50k w łapę bo mógłby uwalić biznes do samej ziemi.
3. Jak jest jakiś przypal medialny lub prawny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaku745: takie wysrywy mogą tylko wrzucać jakieś totalne ameby


Ogarniasz ze CEO dostaje zazwyczaj tyle kasy bo:

1. To znane nazwisko / morda w branży, często ukierunkowywuje to firmę, otwiera nowe kontakty i możliwości. To taki sales rep tylko na samym czubku hierarchii.

2. Dostaje tyle kasy żeby nie podkupiła go konkurencja za 50k w łapę bo mógłby uwalić biznes do samej ziemi.

3. Jak jest jakiś przypal medialny lub prawny
@Gaku745:
Mem dobry, tylko chyba nikt nigdy nie powiedział, że CEO pracuje 361 razy ciężej xD. Istnieją za to CEO, którzy zarabiają 361 razy więcej niż zwykły pracownik.
@Drakii: czyli przeniesienie produkcji do Azji, centrum serwisowego na Filipiny, do Indii, czy Rumunii xd
Zyski z optymalizacji są, a pensje pracowników on-shore stoją lub rosną ledwo z inflacją, gdy koszty edukacji, opieki medycznej itd. wzrosły kilkukrotnie w stosunku do średniej pensji(w ostatnich ~40 latach). Za to zarząd i inwestorzy/wall street zgarnia kapustę, gdy klasa średnia się kurczy, a ludzie na samym dole pobierają food stamps, gdy pensje ledwo starczają na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaku745: jeśli mamy gościa z łopatą i gościa z koparką, to ten z łopatą będzie pracował znacznie ciężej ale cóż z tego jeśli będzie znacznie mniej wydajny. Ostatecznie temu z koparką i tak zapłacimy mniej bo jego koszy pracy będzie niższy

W przypadku ceo trudno ocenić czy pracuje ciężko czy nie, ale czasem jeden dobry pomysł CEO sprawi że firma zarobi miliony
@boguchstein: Teoria że pensje nie rosną wraz z efektywnością to kłamstwo obalone tutaj. Klasa średnia się nie kurczy podaj mi źródło tych rewelacji. Pensje rosną powyżej inflacji. Nie wiem jak niby akcja z GME ma pokazywać że system opiera się na barkach pracowników możesz mi to wyjaśnić bo dla mnie ta teoria nie ma żadnego sensu.
@Drakii: masz wzrost na poziomie ~12% na przestrzeni 40 lat, gdy w tym samym czasie CEO mieli "trochę" więcej.
https://www.epi.org/publication/ceo-compensation-2018/

Most of the increase in household income was achieved in the period from 1970 to 2000. In these three decades, the median income increased by 41%, to $70,800, at an annual average rate of 1.2%. From 2000 to 2018, the growth in household income slowed to an annual average rate of