Wpis z mikrobloga

Po co mają płacić u siebie komuś $4-5k usd, jak za podobnej jakości pracę w Indiach (praca po 9-10 godzin dziennie przed kompem) zapłacisz góra $1k usd?


No właśnie - nie wiem po co. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czym sobie zasłużył Amerykaniec żeby dawać mu kilka razy więcej za robotę, która widocznie nie jest taka trudna i łatwo go zastąpić kimś z innego kraju?

Dzięki temu, że firmy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1marcin1: fajnie, że sobie przeczytasz różne fantazje z różnych szkół ekonomii. Fajnie, że wiesz, co to wolny rynek, wiesz jak działa giełda, gdy potem cała ta akademicka wiedza idzie do kosza, bo ktoś z odpowiednią ilością kasy lub władzy manipuluje systemem. To tak jakby ktoś mógł dowolnie manipulować prawami fizyki. Wtedy książki do fizyki byłyby czysto teoretyczne, tak jak ekonomia. Niejeden bałwan ekonomista z MBA srał w gacie, gdy grupka randomow
już się zlecieli obrońcy bogatych. Jakie elaboraty tu wypisują xD


@debug: A co co to, bycie bogatym to jest jakaś zbrodnia? Mały zawistny człowieczku?
Ilekroć czytam tego typu prosty w przekazie oraz idei wpis mam ochotę napluć autorowi prosto w twarz.
Jeśli to czytasz wiedz, że tobą gardzę. Możesz sobie mieć to w dupie, ale ja przynajmniej będę mieć moralną satysfakcję
@boguchstein: A jaka jest ta ogromna korzyść z tego, że te miejsca pracy byłyby w USA? Przed covidem bezrobocie w stanach wynosiło 3,5%, więc to nie w zbyt małej liczbie miejsc pracy tkwi problem. Rzekłbym nawet, że tam wręcz brakuje ludzi żeby przejąć masową produkcję.

Istotna kwestia - miejsca pracy, o których mówimy nie są jakoś specjalnie dobrze płatne. Do Chin głównie przenosi się powtarzalną, żmudną robotę, więc to nie jest
@MuszeAleNieChce: nie chce mi się o tym dyskutować. Widać to jak na tacy teraz, gdy amerykanie się obudzili, że jednak można zarabiać $15 na godzinę i płacić za bigmaca tyle samo, bo w innych krajach się da, no ale możemy przymknąć oczy i powiedzieć, że przecież nic się nie dzieje, co tam że edukacja poszła o 30% względem inflacji i nie jesteś w stanie dzisiaj pracować w prostej pracy i studiować,
@debug: A co co to, bycie bogatym to jest jakaś zbrodnia? Mały zawistny człowieczku?

Ilekroć czytam tego typu prosty w przekazie oraz idei wpis mam ochotę napluć autorowi prosto w twarz.

Jeśli to czytasz wiedz, że tobą gardzę. Możesz sobie mieć to w dupie, ale ja przynajmniej będę mieć moralną satysfakcję


@TheSilentEnigma: dzięki, zrobiłeś mi dzień tym jadem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mały zawistny człowieczku?

Ilekroć czytam tego typu prosty w przekazie oraz idei wpis mam ochotę napluć autorowi prosto w twarz.

Jeśli to czytasz wiedz, że tobą gardzę.


@TheSilentEnigma: W psychologi jest takie pojęcie jak projekcja. Poczytaj sobie.