Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
Zrobiłem sobie wczoraj mały seans #stopcham i #polskiedrogi bo wolę się uczyć na czyichś błędach ale na prawdę się zastanawiam czemu tam w głównej mierze nagrywający są debilami do kwadratu xD
Nie wiem, może się nie znam ale ja na drodze w pierwszej kolejności robię wszystko żeby wyhamować, ominąć, uciec gdzieś przed kolizją a nie trąbić i drzeć ryło xD
#motoryzacja #samochody
  • 26
@aksal89: Polskie Drogi się właśnie jeszcze da oglądać. 7-8 minut raz na tydzień czy dwa. A stopcham kręci tego materiału 45 minut tygodniowo. Jeszcze, żeby te odcinki piętnowały tych inteligentnych inaczej, to też by się ludziom odechciało wysyłać im materiał. W czasie jednego i drugiego filmiku, gdzie kierowca ewidentnie po chamsku się zachowuje oznaczyć "nie pochwalamy postawy kierującego"
Ale To by się wyświetlenia przestały zgadzać, ilość filmików i szmal z reklam
@Marynowane_Gowno: > ale na prawdę się zastanawiam czemu tam w głównej mierze nagrywający są debilami do kwadratu xD

To dużo mówi o naszym społeczeństwie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak na serio, to typowy przykład błędu przeżywalności. Ci, którzy myślą za innych i przewidują sytuacje mają nudne nagrania. "Ciekawe" nagrania mają głównie idioci.

Niedawno na autostradzie miałem niebezpieczną sytuację - jakiś Seicento wypchane sebami po brzegi wyjechało mi
Pobierz GaiusBaltar - @MarynowaneGowno: > ale na prawdę się zastanawiam czemu tam w głównej m...
źródło: comment_1612791618AwsQ4YYd1OyB0ZlKfpRzZh.jpg
@Marynowane_Gowno: Właśnie to mnie bardzo denerwuje w tym stop chamie. Jak widzę takie sytuacje, że ktoś się pcha albo przez przypadek wymusi pierwszeństwo to myślę sobie, że trudno niech jedzie, trąbię tylko jeśli jedzie przy tym bardzo agresywnie albo stwarza bezpośrednie zagrożenie. A w takim stop chamie to pewni ktoś by już jechał na stłuczkę albo dojeżdżał jak najbliżej i trąbił bez opamiętania.
@Marynowane_Gowno: wiesz jaki jest problem? Ty ogladajac filmik WIESZ, ze cos sie wydarzy. Jazda na przyklad przed dwie godziny, kiedy jest spokoj, obniza twoja czujnosc i jak cos sie niespotykanego wydarzy to jestes w szoku i panikujesz. A ze typowy uzytkownik drogi nie lubi przewidywac sytuacji i potrafi jedynie trafic i wcisnac hamulec to coz.
@lhotse89: A takie zachowanie, że ktoś jedzie na strzała nie unikając kolizji nie jest też wykroczeniem? Ktoś musi naprawdę nie szanować swojego auta, zdrowia i czasu. "HEHE wjadę sobie w niego, najwyżej coś sobie stłuczę, spędzę z 10 godzin na papierologii i dojazdach do serwisu i realnie obniżę wartość auta przez udział w wypadku, najważniejsze, że typ będzie miał nauczkę"

@Marynowane_Gowno:
1. Close call są nudne
2. Bardzo dużo kolizji da się uniknąć gdyby poszkodowany inaczej by się zachował.
3. Kolizję są taką rzadkością, że często kolizyjne sytuację zaskakują ludzi.
4. Oglądając filmik spodziewasz się akcji, więc zupełnie inaczej odbierasz to co widzisz.

Sam byłem bohaterem jednej kolizji gdy jakiś młodziak wjechał mi na czerwonym na skrzyżowanie. Młody kierowca jeździł nie pewnie, a że miał jeszcze BMW z RWD to ruszał
@Bejro: chciałbym żeby było, może nawet i znalazłby się paragraf, ale pewnie ciężko to udowodnić - bo będą tłumaczenia że się przestraszył, czy że miał zajęty lewy pas. Był też kiedyś taki patafian z Radomia który co chwilę wrzucał takie filmiki, nie do pomyślenia co odwalał.