Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Czy jest w Polsce jakaś partia która oferuje:

-usuniecie religii ze szkół

-odłączenie kościoła od państwa (zakończenie finansowania)

-zwiekszeniu nacisku na edukację seksualną w szkołach, automaty z prezerwatywami itp.

- #aborcja bez konsekwencji w każdym przypadku do 4 miesiąca, w przypadku gwałtów, upośledzeń itp do końca ciąży

-usunięcie dodatków socjalnych typu 500+

-zwiekszenie kwoty wolnej od podatku do 12 krotności płacy minimalnej

-prywatyzacja spółek typu Orlen itp

-usunięciem finansowania telewizji publicznej, sprywatyzowaniem jej

-zwiekszenie dostępu do broni palnej która nie jest samopowtarzalna

-zmiany w systemie edukacji - wprowadzenie bonów na nauczanie

-zwiekszenie wydatków na służbę zdrowia

-informatyzacje budżetówki

-zmniejszenia populizmu, obsadzania państwowych spółek członkami rodzin

-zmianami w systemie prawnym na demokrację bezpośrednia (ten punkt nie wymagany)

-zwiekszenie znaczenia samorządów- większą władza w rękach województw, powiatów i gmin

-przerzucenie się na odnawialne źródła energii, atom, likwidacja zakładów górniczych

Czy nie ma w tym kraju żadnej normalnej partii liberalnej mającej RiGCZ?

#liberalizm #bekazpisu #szkola #kosciol #tvpis #socjalizm #kapitalizm #4konserwy #neuropa #polska
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Retsew: Nie wiem czy wiesz ale żyjemy w kraju, w którym żadnej władzy nie będzie zależeć na rozwoju.
Od prawa do lewa to samo. Kuce z konfy gospodarczo niby ok, ale co z tego skoro kulturowo znajdują się w średniowieczu. Z drugiej strony razemki którzy są postępowi ale gospodarczo zniszczyli by jeszcze bardziej gospodarkę swoim socjalizmem. O pis i po nie będę wspominał bo szkoda strzępić ryja. Jest "nowy" Hołownia
  • Odpowiedz
-zwiekszenie dostępu do broni palnej która nie jest samopowtarzalna


@Retsew: Możesz kupić b--ń czarnoprochową, ona nie jest samopowtarzalna. Podejrzewam, że miałeś na myśli b--ń, która nie jest samoczynna (strzelająca serią). Chyba że ma to być dostęp do np. strzelb gładkolufowych typu pump action. Bo takie pistolety jak Glock, karabinki AR-15 itp. są samopowtarzalne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@White-Raven: chodzi mi o b--ń stworzona typowo do walki na froncie ;) nie jestem specjalistą w tych sprawach, ale wiem że większy dostęp do broni służącej do samoobrony to dobra sprawa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@retall: kiedyś sprawdzałem bo wyskoczyła mi jako dobra według kompasu politycznego, ale coś nie idzie im medialnie :(
  • Odpowiedz
@Retsew: prywatyzacja spółek typu Orlen to strzelanie sobie w głowę jako państwo. ;) Oczywiście zgadzam się, że są źle zarządzane, bo robią to znajomi królika, ale oddanie kapitału w prywatne ręce będzie jeszcze gorsze. także mimo wszystko lepiej, by nikt tego nie proponował
  • Odpowiedz