Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przerabiam sobie zadanka maturalne i mam taki problem; w pliku z którego mam wziąć dane są one w takiej formie
string;float;float;
Jak mam je wprowadzić do tablic?
Jak robię in<<tab1[i]<<tab2[i]<<tab3[i];
To zamiast brać wszystko az do srednika to wchodzi mi cała linijka, a do kolejnych tablic kolejne wiersze już bierze. Pierwsza tablica jako string zadeklarowana.
Na forach widziałem tylko odpowiedzi ze to proste jest, ze wektory, ze tablice dynamiczne i zeby s--------l ogólnie xD.
#informatyka #matura #programowanie #cpp #naukaprogramowania #kodowanie #maturainformatyka
Maturka dopiero za rok więc mam jeszcze czas na naukę (chyba).
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wytrzzeszcz: musze wpisac dane do tablic ponieważ mam tam chyba z 10 rzeczy które musze z nimi zrobić. Zamierzam te zadania wpisac jako funkcje w formie voidow. I nie będę za każdym razem odczytywał je z pliku.
Nie znam funkcji scanf, w szkole uczono mnie tylko o getline i in.
ScanF to najlepsza opcja?
  • Odpowiedz
@NoNameNoIdeaNoLife: k---a wektory są, tablice dynamiczne weź s--------j z takimi pytaniami


pokaż zadanie, z tego co kojarzę na maturze z infy raczej są proste te zadania i wymagają bardzo standardowych rzeczy z języka, a w cpp chyba nie ma prostego sposobu na robienie split na stringu :D

może to zadanie łatwiej rozwiązać w czymś innym? na maturze są przecież zadania które się przyjemnie rozwiązuje w excelu czy accessie np
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NoNameNoIdeaNoLife: to zadanie się w Excelu robi. Importujesz txt, ustawiasz format czasu na normalny, potem tablice przestawne. W ostatnim zadaniu masz zrobić wykres więc z automatu można się domyślić że to zadanie pod arkusz kalkulacyjny
  • Odpowiedz
@NoNameNoIdeaNoLife: to zadanie łatwiej jest rozwiązać w excelu, na maturze zwykle są trzy rodzaje zadań praktycznych:
- takie które łatwo rozwiązać w excelu
- takie które łatwo rozwiązać w accessie
- takie które łatwo zaprogramować w cpp/pythonie

Doczytaj sobie o tym, bo jak będziesz wszystko próbował w cpp pisać to ni c---a się nie wyrobisz na maturze, jeżeli masz takie problemy teraz.
  • Odpowiedz