Wpis z mikrobloga

Idea Toptala jest taka, że klient zapłaci przeciętną zachodnią stawkę za developera pochodzącego z biednego kraju,
ale tylko jeśli ów developer zostanie polecony przez wypolerowanego latynoskiego chłoptasia z symetryczną mordą.

Wtedy klient ma poczucie, że nie płaci za śmierdzącego developera z biednego kraju, tylko ładnej mordzie z amerykańskiej firmy.

To jest cała wartość dodana Toptala, bo ci ludzie tam nie mają żadnego pojęcia o projektach, oni są na poziomie nie odróżniania javy od js.

Rozumiem appeal jak ktoś ciułał te 20-30k pln na etacie, a tu nagle ma ciekawszą pracę za 2-3x tyle, ale osobiście mnie krew zalewa ilekroć myślę, że te wypolerowane mordy dostają (zapewne spory) % z mojej pracy. Już wolę bottom feederów z Upworka, tam przynajmniej % mniejszy i nie rzuca mi po oczach zdjęciami ich mord. Fakt jest taki, że korzystanie z tych sieci to rodzaj niezaradności życiowej.

#freelance #toptal #programista15k (lol) #programista40k #programista60k #programista100k (?)
  • 10
@konto-na-sobote: Nie musisz pracować przez toptala. To jest oczywiste, ze pracując przez kontraktornie dostajesz cześć kasy jaka płaci klient. Toptal jest fajny, ja nie narzekam. Dostaje swoje za godzine i wylane, nie interesuje mnie czy ściagają za mnie 2 czy 5 razy tyle.
@konto-na-sobote: procent jaki biorze toptal gdzieś był publikowany, bodajże 30%? w każdym razie badałem temat toptala i jest raczej przereklamowany.

nie słyszałem też żeby polacy dostawali tam stawki 60-90k/msc, wręcz jest duża presja żeby stawki były "dostosowane" do miejsca zamieszkania
@villager: Stawkę ty wybierasz i to od klienta zależy czy się zdecyduje. Przy aplikacji na ogłoszenie teraz jest tak, ze możesz zmienić stawkę i jeżeli jest wyższa niż ta, która jest gotowy zapłacić klient to jesteś o tym informowany.