Wpis z mikrobloga

Sobota po południu to dobry czas, żeby pokazać co ostatnio za projekt ogrodu zrobiłam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Działka jest niewielka, wąska i długa (szeroka na 12m), do tego sporo miejsca zabiera wiata na 2 samochody, podjazd do niej i ogromny świerk. Dlatego tę właściwą część rekreacyjną zaplanowałam jako trawnik na bazie okręgu - takie kształty w przestrzeni odbiera się jako większe, przestronniejsze. Zaprojektowałam tutaj również konstrukcję drewnianego tarasu z poręczami z profili stalowych.
Nasadzenia początkowo miały być w takim tradycyjnym stylu, z czasem jednak klientka przerzuciła się w styl minimalistyczny i poprosiła o drzewka szczepione na pniu (katalpa, jałowce, trzmielina Fortune'a) oraz oszczędne rozplanowanie roslin, w kępach po kilka sztuk, rosnące w grysie. Osobiście jestem jednak bardziej fanką rabat w stylu naturalistyczna dzicz
W komentarzach wrzucę porównanie jednej rabaty ale w 2 różnych stylach.

A więcej można pooglądać tutaj: https://www.dariakostaniak.com/ogrod-na-bazie-okregu

Jeśli macie jakieś pytania ogólnie o ogrody, pracę architekta krajobrazu albo chcecie porady to śmiało #ama
#ogrod #ogrodnictwo #budujzwykopem #architektura #projektowanie #chwalesie
kjut_dziewczynka - Sobota po południu to dobry czas, żeby pokazać co ostatnio za proj...

źródło: comment_16126113516lYEXYR2uKiLb1Oo9KO0tp.jpg

Pobierz
  • 99
@kjut_dziewczynka: już o to pytałem, ale czy utrzymujesz kontakt ze swoimi projektami? monitorujesz jak to wygląda po? i czy spływają jakieś fotki?

Co jest z tym okręgiem? bo widzę, że przewija się ten motyw u ciebie?
@kjut_dziewczynka: zapytam też o ten basen. Dlaczego basen? Jeżdżę po domkach, nowych, starych, często trafiają się naprawdę bogaci ludzie i jakoś to nie jest coś co się znajduje w ogrodzie. Czemu nie trampolina?
Osobiście jestem jednak bardziej fanką rabat w stylu naturalistyczna dzicz


@kjut_dziewczynka: To ja mam pytanie! :) Co do tradycyjnego ogrodu wiejskiego? Oczywiście piwonie, malwy, nagietki, kosmosy, bodziszki, złocienie, ostróżki, trochę dziczy- maki, chabry, dziewanna... Co jeszcze byś poleciła? :)
@zlotopotoczanin: Ja tam się nie znam, ale raczej nie chciałabym odpoczywać w altanie przy samym domu, gdzie cały czas się ktoś kręci, do tego z widokiem na dwa samochody. Jeszcze nie daj bóg, ktoś latem właśnie wróciłby z trasy, zaparkował mi przed nosem, smród spalin i rozgrzanego samochodu. No i na końcu ogrodu jest huśtawka, więc siedząc w altance można mieć oko na dzieci. Tak mi się wydaje...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@kjut_dziewczynka: strasznie dużo betonu/kostki, w zasadzie z ogródka nic nie zostało
@a231: też tak sądzę. Patrząc z lotu ptaka to faktycznie bezpośredniego dostępu do gleby niezbyt dużo.
Projekt zrobiły dość solidnie i pedantycznie. Pewnie komuś się spodoba, dobór roślin też świetny.
Co powiesz na moją wersję?
Teren zaznaczony czarnym obrysem bez betonu, kostki itp. ?
Samochodem można parkować przed domem, żeby nie tracić miejsca przed domem i na wjazd, czyli
jalop - @kjut_dziewczynka: strasznie dużo betonu/kostki, w zasadzie z ogródka nic nie...

źródło: comment_1612613252ajxSgFxem3DNomk3rXnnG4.jpg

Pobierz