Wpis z mikrobloga

Sobota po południu to dobry czas, żeby pokazać co ostatnio za projekt ogrodu zrobiłam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Działka jest niewielka, wąska i długa (szeroka na 12m), do tego sporo miejsca zabiera wiata na 2 samochody, podjazd do niej i ogromny świerk. Dlatego tę właściwą część rekreacyjną zaplanowałam jako trawnik na bazie okręgu - takie kształty w przestrzeni odbiera się jako większe, przestronniejsze. Zaprojektowałam tutaj również konstrukcję drewnianego tarasu z poręczami z profili stalowych.
Nasadzenia początkowo miały być w takim tradycyjnym stylu, z czasem jednak klientka przerzuciła się w styl minimalistyczny i poprosiła o drzewka szczepione na pniu (katalpa, jałowce, trzmielina Fortune'a) oraz oszczędne rozplanowanie roslin, w kępach po kilka sztuk, rosnące w grysie. Osobiście jestem jednak bardziej fanką rabat w stylu naturalistyczna dzicz
W komentarzach wrzucę porównanie jednej rabaty ale w 2 różnych stylach.

A więcej można pooglądać tutaj: https://www.dariakostaniak.com/ogrod-na-bazie-okregu

Jeśli macie jakieś pytania ogólnie o ogrody, pracę architekta krajobrazu albo chcecie porady to śmiało #ama
#ogrod #ogrodnictwo #budujzwykopem #architektura #projektowanie #chwalesie
kjut_dziewczynka - Sobota po południu to dobry czas, żeby pokazać co ostatnio za proj...

źródło: comment_16126113516lYEXYR2uKiLb1Oo9KO0tp.jpg

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
@Mala_kicia tak, skończyłam studia inżynierskie plus mgr. Miałam duży problem ze znalezieniem zatrudnienia, oferowano mi tylko pracę na czarno albo drobne zlecenia od czasu do czasu. Dlatego postanowiłam sama założyć firmę. Założyłam ją w październiku, na razie place mały zus i mój dochód to ok 3k miesięcznie. Jeśli chcesz wybrać ten zawód to nie jest to łatwa ścieżka, ale mam nadzieję że z czasem stanę się coraz bardziej szanowanym projektantem i będę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kjut_dziewczynka: to ja mam pytanie: co na zywoplot? mam do posadzenia jakieś 100mb, gleba piaszczysta, działka na wpół leśna, rosło na niej dużo brzoz, jest kilka dębów i w okolicy żywopłotu pas sosnowy
  • Odpowiedz
@kjut_dziewczynka: moim zdaniem między basenem a domem jest miejsce gdzie zdecydowanie można by upchać więcej zieleni. Licząc z budynkiem to na oko 60% działku to beton.. wg mnie trochę dużo. Pytanie co jest po prawej stronie patrząc od frontu - na granicy posesji.
Domyślam się że dużo zależy od klienta a Ci pewnie lubią beton i kostkę brukową.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kjut_dziewczynka: mozesz tysiac razy pisac ze projekt i ilosc betonu taka jaka sobie zyczyl klient i dostosowana do warunkow min naslonecznienie ale wykopki beda sie co 5 minut pruc ze betonoza i sie nie znasz.
  • Odpowiedz
@kjut_dziewczynka: nawet jeśli nie chcą tam dużo roślin to wg mnie lepiej wyglądała by choćby trawa z tymi roślinkami które teraz są przytłoczone kamieniem czy tam kostką.

Tak z ciekawości ile mniej więcej kosztuje taki projekt - nie wchodząc w szczegóły czy działka z basenem/oczkiem wodnym itd po prostu tak mniej więcej dla zwykłego ogródka jest to raczej 5000 czy 20000?
  • Odpowiedz