Wpis z mikrobloga

1. Regulamin i założenia formacji, spokojnie znajdziesz.


@M1PH6_5: ale to ty stawiasz tezę, więc ją udowodnij.

. Wojna w Bośni i Hercegowinie, wojna w Naddniestrzu, wojna na Ukrainie. Jeżeli Gruzję zaliczamy do Europy to wojna w Osetii Południowej.


@M1PH6_5: I tam były wykorzystane siły pancerne, przeciwko którym kopano wały? BŁAGAM XD. Polecam doczytać jak wygląda współczesne pole walki.

Skoro służba celna jest wydzieloną częścią administracji skarbowej to nie mam nic
@wiecznylowcaumyslow: W moim regionie nie słyszałem o powrotach do WOTu z zawodowego wojska, może gdzieś indziej tak rzeczywiście jest. Co do nazwy podtrzymuję to co mówiłem, tak postanowiono i mają wojsko w nazwie, sam bym pewnie widział któryś z wymienionych przez ciebie wariantów.
@biesy wiedziałem że napiszesz coś takiego, jak nie ma się żadnego kontrargumentu to trzeba uderzyć w coś co nie odnosi się bezpośrednio do tematu xD
No to pociągnę cię za język dalej, czy według ciebie straż miejska mogłaby testować inne wyposażenie bojowe WP jeśli temat Grotów jest dla ciebie niewygodny? Nawet jeśli ci się te groty nie podobają to chyba lepiej jak przetestuje je więcej osób, najlepiej właściwie za darmo jak w
@biesy: 1. Przecież podałem, nie będę dla każdego wykopowego eksperta szukał punktu w długim regulaminie formacji i strategii obronnej Polski w NATO na zeszły rok. Zapewniam cię, że znajdziesz tylko rusz dupsko i poszukaj w tekście ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
2. Błagam cię taktyku sztabowy byś zobaczył jak wygląda chociażby najnowsza wojna w Donbasie, gdzie okopane jednostki zabezpieczyły właśnie tak swoje pozycje.
3. To twoja opinia, co
wiedziałem że napiszesz coś takiego, jak nie ma się żadnego kontrargumentu to trzeba uderzyć w coś co nie odnosi się bezpośrednio do tematu xD


@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: jak się nie odnosi. Sam wspomniałeś o Grotach, których funkcjonowanie jest obecnie CO NAJMNIEJ kontrowersyjne.

No to pociągnę cię za język dalej, czy według ciebie straż miejska mogłaby testować inne wyposażenie bojowe WP jeśli temat Grotów jest dla ciebie niewygodny?


@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Rozumiem, że wojsko potrzebuje
Zapewniam cię, że znajdziesz tylko rusz dupsko i poszukaj w tekście ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@M1PH6_5: to TY poszukaj. bo to TY coś chcesz udowodnić (na razie tego nie zrobiłeś).

Błagam cię taktyku sztabowy byś zobaczył jak wygląda chociażby najnowsza wojna w Donbasie, gdzie okopane jednostki zabezpieczyły właśnie tak swoje pozycje.


@M1PH6_5: Gdzie "bym zobaczył"?
@biesy dlaczego zrzucać konieczność testowania potencjalnie problematycznej broni na wojsko zawodowe, skoro właściwie zerowym nakładem środków może zrobić to właśnie taka ochotnicza formacja? I jak się ma do tego twój pomysł żeby zajmowała się tym straż miejska? Nadal uważasz że mogłaby wykonywać to zadanie? Masz pomysł na przykład gdzie?
@biesy: 1. Dasz radę, wierzę w ciebie. Podałem ci lekturę więc zanim mi coś zarzucisz zapoznaj się z nią (na razie tego nie zrobiłeś)
2. W "Czas wojny. Opowieści z Ukrainy" ale i w każdym rzetelnym opracowaniu.
dlaczego zrzucać konieczność testowania potencjalnie problematycznej broni na wojsko zawodowe, skoro właściwie zerowym nakładem środków może zrobić to właśnie taka ochotnicza formacja


@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: moment, to w końcu porównujemy WOT do Gwardii Narodowej USA, czy zbieraniny ochotników-testerów broni dla wojska?

I jak się ma do tego twój pomysł żeby zajmowała się tym straż miejska?


@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Testowaniem broni powinno się zajmować wojsko, w ramach wojska. A nie powołana bóg wie po co
To pewnie niepopularna opinia, ale samo istnienie WOT ma sens. Jednostka ta powinna być czymś na kształt amerykańskiej gwardii narodowej - jednostki oddzielnej od wojska, która służy zwalczaniu kryzysów wewnętrznych. Niestety ultrastratedzy z PiS traktują ich jako narzędzie do szerzenia propagandy potęgi polskich sił zbrojnych, marnując pieniądze, uzbrojenie i potencjał tej formacji.