Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@biesy: widziałem ostatnio jak dwóch szczyli z wotu szukało adresu bo mieli sprawdzić kogoś na kwarantannie. Chyba z godzinę krążyli po okolicy zanim kogoś spytali xD
  • Odpowiedz
Gdzie terytorialsi ci pełnią funkcje straży miejskiej? Do promocji pozytywnych zachowań społecznych też będziesz się czepiać?


@M1PH6_5: nie będę się czepiać, jak wojsko zacznie być wojskiem, a nie paramilitarnym nie wiadomo co.
  • Odpowiedz
niektórzy na tym portalu są tak przesiąknięci nienawiścią do tej formacji że są w stanie przyczepić się do wszystkiego, nie ma co zwracać na to uwagi


@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: A jaki ma być stosunek do pisowskiej paramilitarnej bojówki stworzonej przez macierewicza żeby się bawić w wojnę?
  • Odpowiedz
niektórzy na tym portalu są tak przesiąknięci nienawiścią do tej formacji że są w stanie przyczepić się do wszystkiego, nie ma co zwracać na to uwagi


@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: a powiedz mi, tak bez szydery, czym różnią się obecne zadania WOT od zadań, które mogłaby wykonywać Straż Miejska?
  • Odpowiedz
@knur3000: dodajmy że nieudolnej, źle zorganizowanej, zabierającej zasoby regularnemu wojsku plus do facto formacją potrzebną ale przez to że utworzył ją pis jest ona na starcie znienawidzona
  • Odpowiedz
@wiecznylowcaumyslow: Nie wydaje mi się, WOT pełni dość ważną funkcję zarówno w strukturach wojskowych i cywilnych.
Pomoc w sytuacjach kryzysowych i klęskach żywiołowych, wspomaganie działań służby zdrowia (ostatnio kontrola kwarantann i funkcje biurowe przy brakach personelu lekarskiego). Terytorialsi testują sprzęt dla WP zanim wejdzie na użytek regularnego wojska. W trakcie wojny mają koordynować ewakuację i wspomagać logistycznie wojsko. Można jeszcze długo wymieniać. To wszystko czyni ich rasowymi żołnierzami w służbie Polsce.
  • Odpowiedz