Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema Mirki
Szukam porad w zaplanowaniu co zrobić z moimi finansami.
Moja sytuacja wygląda tak: 24 lvl, 130k oszczędności, zarabiam 12k netto. Moje koszty stałe to około 2.5k miesięcznie. Oczekuję że moje zarobki będą rosły około 15% rok do roku.
Chciałbym przeznaczyć część oszczędności na #inwestycje tylko nie mam ani wiedzy ani strategii jak to zrobić.
Jestem psychicznie gotowy ponieść ryzyko straty rzędu 10-20% (zakładając że czegoś się przy okazji nauczę). Byłbym bardzo zadowolony gdyby przez pierwszy rok udało mi się zarobić 5-10%.
Nie prowadzę działalności gospodarczej, ale byłbym gotowy taką założyć gdyby okazała się potrzebna.
Jakie kierunki inwestycyjne byłyby odpowiednie dla kogoś w mojej sytuacji? Mam dużo zapału i chęci żeby nauczyć się zarządzać skutecznie majątkiem. Jakie materiały, kursy lub książki polecacie na początek?
#inwestycje #gielda #kryptowaluty #oszczednosci #nieruchomosci #zloto #srebro

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60199dcf5e3a1c000abb4672
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Przekaż darowiznę
  • 56
  • Odpowiedz
opcje dobry sprawdzony doradca


@JanuszAndrzejNowak: A możesz polecić tego dobrego i sprawdzonego doradcę, który nie weźmie prowizji więcej niż 5-10% od kapitału? Bo tyle OP chcę mieć z inwestycji( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A możesz polecić tego dobrego i sprawdzonego doradcę, który nie weźmie prowizji więcej niż 5-10% od kapitału? Bo tyle OP chcę mieć z inwestycji( ͡° ͜ʖ ͡°)


@minvt: No popatrz, ktoś za swoją pracę oczekuje wynagrodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nikogo nie polecam, bo portal ze śmiesznymi obrazkami, to nie odpowiednie miejsce na to. Po drugie to tylko moje zdanie, a OP
  • Odpowiedz
No popatrz, ktoś za swoją pracę oczekuje wynagrodzenia


@JanuszAndrzejNowak: A czy ja kwestionuje że ktoś chce wynagrodzenie za pracę? Tylko pytam o tych mitycznych doradców, których ty i inni polecacie ludziom, którzy chcą przeznaczyć zaledwie kilkadziesiąt tys. na inwestycje?
  • Odpowiedz
Tylko pytam o tych mitycznych doradców, których ty i inni polecacie ludziom, którzy chcą przeznaczyć zaledwie kilkadziesiąt tys. na inwestycje?


@minvt: Ale czego ode mnie oczekujesz, że znajdę Ci dobrego doradcę? Nie rozumiem Twojego problemu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny jak w każdym zawodzie. Są ludzie z powołania i z łapanki. Mnie się poszczęściło, byłem zadowolony z oferty, dowiedziałem się dużo ciekawych rzeczy w jaki sposób budują kapitał, fajnie przedstawione ryzyka.
Może trafił Ci się początkujący albo jakiś wypalony zawodowo lub cwaniaczek.

Wczoraj korzystałem też z eksperta kredytowego i po tygodniu doktoryzowania w necie z moją ofertą 2,87% dostałem opcje 2,18% w tym samym banku ale za jego pośrednictwem. Byłem negatywnie nastawiony bo to dla mnie cwaniaczki ale stanął na wysokości zadania i przedstawił faktycznie najlepszą ofertę.
Jeszcze nie skorzystałem bo dalej szukam haczyków i małych druczków ale każda wątpliwość celnie i merytorycznie zbija.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny ja z lions bankiem mam inne doświadczenia (aczkolwiek to chyba dalej grupa idea). O kredycie wspomniałem tylko dlatego, że wczoraj korzystałem z takiego doradztwa i wyszło na to, że niepotrzebnie straciłem czas siedząc i samemu szukając w necie. Ale na dobre mi to wyszło bo wiem że chłopaczek nie ściemniał i zrobil to do czego go zatrudniają (expander). Widocznie musiałeś trafić na zamknięcie portfela. Gość mi tłumaczył jak to wygląda
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Do niczego nie namawiam i nie próbuje przekonać. Też, dostałem info w sprawie GetBack ale gość mi wprost powiedział, że nie do końca to rozumie więc polecić tego produktu by nie chciał ale przedstawić musi bo z niego bank ma najwyższą prowizję. Słowo klucz - bank. To wyłapałem i wskazałem, że właśnie na to powinien namiawiać skoro ma prowizje. Wytłumaczył, że ma płaconą stałą podstawę a prowizja nie idzie do jego kieszeni. Więc dla niego jest to produkt jak jeden z wielu - skupił się na 3 czy 4 opcjach. Wybrałem opcje odkupowania długów przy czym miałem możliwość wybrania kto skupuje (firmy windykacyjne, znałem tylko firmę kruk - z gazet i TV, reszta to dla mnie egzotyczne podmioty były).

W Private banking "pracują nad klientem szeroko" - aż po najbliższą rodzinę. To prawda ale na to też dostałem tip'a.

Sprawdziłem gościa teraz z czego mogła wynikać inna postawa - to nie jest ich bezpośredni pracownik a współpracownik. Zapewne podwykonawca z umową b2b. Takie info podaje wujek
  • Odpowiedz