Wpis z mikrobloga

Zapraszam na kolejny geograficzny film na kanale NaukowoTV :)
Znalezisko -> https://www.wykop.pl/link/5936095/5-roznic-miedzy-arktyka-i-antarktyda/
Arktykę i Antarktydę wielu ludzi postrzega przez pryzmat zimna, lodu i śniegu jako bardzo podobne a to zdecydowany błąd. Są one diametralnie różne. Zapraszam na omówienie pięciu różnic pomiędzy biegunem północnym a południowym.

#gruparatowaniapoziomu #geografia #nauka #ciekawostki #swiat #youtube #naukowotv #swiatnauki #video #popularnonaukowe #ciekawostkanadzis #dziendobry #ciekawostka
  • 5
@NaukowoTV: Gdyby mnie ktoś spytał o główne różnice między Arktyką a Antarktydą, to bym powiedział, że Antarktyda jest kontynentem, wielkim lądem pełnym gór i ogólnie wysuniętym, oraz zamieszkałym praktycznie tylko na wybrzeżach - przez pingwiny. Zaś Arktyka jest jednym wielkim oceanem, póki co zamarzniętym, na którym występują niedźwiedzie polarne. I że Arktyka nie jest kontynentem, tylko tzw. Oceanem Lodowatym wraz z przyległościami z kilku kontynentów. Zatem Arktyka jest płaska, a Antarktyda
@NaukowoTV: Kwestie suchości Antarktydy i wilgotności Arktyki, lodu kontynentalnego i morskiego oraz niższych temperatur uznałem za rozumiejące się jako same przez się, przy tych różnicach, które wymieniłem. Choć dobrze, że je wyszczególniłeś. :)
Faktycznie, prądy morskie też są jedną z różnic. Tak jak rdzenna ludność.
Jest też jasne, że tundra występuje tylko na półkuli północnej. Co jest biologiczną przewagą Arktyki nad Antarktydą.
Ogólnie więc wychodzi na to, że między Arktyką i