Wpis z mikrobloga

Teściowie w 2016: ŚLUB TYLKO KOSCIELNY, INNY SIĘ NIE LICZY, NO I JAK TO NIE PLANUJECIE DZIECI?

Teściowie 2021: Nie chodzimy już do kościoła bo mamy dość politycznych przemówień księdza. Nie możemy znieść PiSu i jego romansu z KK, co tym bardziej odsuwa nas od kościoła. A dzieci... Rozumiemy was. Sytuacja w kraju jest bardzo niestabilna i boimy się o naszą przyszłość, a co dopiero dzieci. Wyrok TK jest dla nas wyjątkowo bulwersujący (rodzice trójki kobiet).

Jedyne co się udało PiSowi przez te lata. Odczarowali moich teściów.

#kosciol #bekazkatoli #bekazpisu #antynatalizm
  • 40
@fapowiczowski: Okej dyktatorze tagu xD.

Jestem antynatalistą odkąd pamiętam i nigdy nie planowałem mieć dzieci. Nie będę już się rozpisywał na temat swoich pobudek. Tak czy inaczej miałem lekki konflikt z teściami i rodzicami z tego powodu, PiS i ich bajzel mi tylko ułatwił argumentację za tym, by nigdy nie mieć dzieci w tym poebanym kraju.

Jeżeli to nie ma dla ciebie nic wspólnego z antynatalizmem to polecam baranka w ścianę.
na razie to ta społeczność póki co raczej chroni pedofilów, popatrz na rekacje hierarchii kościelnej oraz wiernych broniących księży, których bronić nie powinni, gdyby kierowali się wiarą.

Muszę cię zmartwić. Odchodzą głównie ci, którym np. taka pedofilia przeszkadza, a zostają w Kościele ci, którzy tej pedofilii nie widzą, albo nie chcą widzieć.


@jaunas: @Replica: Odpiszę jednocześnie. Tam gdzie kościół działa prężnie to są to bardzo młode, ideowe wspólnoty. Także w
@Iskaryota: U mnie poszło w dwa esktrema xD. Dziadkowie od strony taty się zlaicyzowali, oglądają TVN24, dziadek regularnie spamuje antypisowskie grupki na Facebooku itd, regularnie #!$%@? PiS w rozmowach telefonicznych i szczerze nienawidzi tego karakana, jego idolami internetowymi są wszyscy co jadą po PiS więc regularnie podsyłam mu filmiki z Urbanem a on mi jakieś boomerskie memy i tak sobie żyjemy xD

Z drugiej jednak strony rodzina mamy bardzo zdewociała, może
@Iskaryota: Postępowanie pisowców jest modelowym przykładem instrumentalnego traktowania katolicyzmu i KK przez polityków. Oni w większości sami nie wierzą w głoszone przez siebie bzdury (choć na pewno nie brakuje wśród nich ludzi autentycznie i szczerze religijnych), a jednak ze względów koniunkturalnych są blisko związani z KK. Zupełnie jak w "Podróży do Ciemnogrodu" Stanisława Kostki Potockiego z 1820.
Szkoda tylko, że to nie przeszkadza bodaj większości polskich księży, którzy albo tego nie
@wojtas_mks: ale sorry, skąd ty wytrzasnąłeś że "za tym nie stało nic więcej". Bo z opisu OP-a wynika raczej że jego teściowie to ideowi katolicy, którzy dodatkowo angażowali się w życie kościoła jak mogli (przez pomoc przy kwiatach czy budowie). Skąd wiesz, że tam nowy budynek nie był potrzebny? Tworzysz jakieś tezy z pupci wyciągnięte, żeby przywalić komuś, kto ci się nie spodobał, w dodatku oceniając po kilkuzdaniowym opisie. No, brawo,
@Replica: Ideowi katolicy, którzy całkowicie odsuwają się od wiary przez... aborcję. Czyli coś czemu KK jest przeciwny już u swoich fundamentów ideowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nikt kto jakkolwiek popiera lub dopuszcza aborcję nie może uznawać siebie za wierzącego katolika.

No, brawo, zupełnie jak wzorowego katolika przystało.


@Replica: Kto powiedział, że w ogóle nim jestem? Ja tylko nie lubię hipokryzji i doceniam sporą część działalności KK.
@wojtas_mks: a no i op akurat podał trochę więcej przyczyn odejścia od kościoła niż aborcja. A co do samej aborcji to jeszcze circa 10-15 lat temu pochowanie dziecka z poronienia graniczyło z cudem w wielu parafiach (jak jest teraz to nie wiem). Tyle o świętości życia i niezmienności dogmatów.