Wpis z mikrobloga

Teściowie w 2016: ŚLUB TYLKO KOSCIELNY, INNY SIĘ NIE LICZY, NO I JAK TO NIE PLANUJECIE DZIECI?

Teściowie 2021: Nie chodzimy już do kościoła bo mamy dość politycznych przemówień księdza. Nie możemy znieść PiSu i jego romansu z KK, co tym bardziej odsuwa nas od kościoła. A dzieci... Rozumiemy was. Sytuacja w kraju jest bardzo niestabilna i boimy się o naszą przyszłość, a co dopiero dzieci. Wyrok TK jest dla nas wyjątkowo bulwersujący (rodzice trójki kobiet).

Jedyne co się udało PiSowi przez te lata. Odczarowali moich teściów.

#kosciol #bekazkatoli #bekazpisu #antynatalizm
  • 40
@Iskaryota: I bardzo dobrze. Nie ma dla kościoła lepszej informacji niż odpływ pseudokatolików. Won. Niech zostanie 10% tego co jest, ale ideowej, sprawnie działającej, wiernej nauczaniu wspólnoty, która stworzy społeczność, będzie udzielała się charytatywnie i która pozbędzie się patologii jak dawanie sakramentów za hajs, a także powiesi za jaja każdego pedofila w KK.
@wojtas_mks: Człowieku, do 2016 to byli bardzo przykładni katolicy, żyjący zgodnie z nauczaniem kościoła. Ogólnie to jest bardzo katolicka rodzina, matka teścia hodowała specjalnie kwiaty dla księdza na msze i uroczystości, a sam teściu jeszcze kilka lat temu pomagał w budowaniu nowej parafii niedaleko ich domu. Nie znałem bardziej "sztywnych" katolików niż oni. Tym bardziej dziwi mnie i w sumie cieszy ich przebudzenie. Wykopek i tak powie, że eee tam, to
@Replica: społeczność be like: a co ja się będę mieszał, prawdziwy katolik pochyla głowę i o nic nie pyta, tylko pokornie słucha księdza, nieważne jakie farmazony plecie i jaki smród się za nim ciągnie

Jeżeli tacy ludzie są pożyteczni dla Kościoła, to może i lepiej, że moi nadal bardzo mocno wierzący w samego Boga moi teściowie są nazywani przez przedstawicieli tej organizacji pseudokatolikami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Iskaryota: w większości przypadków jest jednak tak: Co z tego, że pandemia i jest dyspenza? Do Lidla i Biedronki jakoś codziennie chodzicie i tam pandemia wam nie przeszkadza, to i do kościoła możecie pójść raz w tygodniu na godzinkę, a jak będzie kilka ludzi więcej, to ksiądz przecież was nie wygoni. PiS bardzo pobożna partia Kaczyński i Duda do kościoła chodzą, do komunii przystępują, to są dobrzy pobożni ludzie, nie co