Wpis z mikrobloga

@BuQwald: nazwali to "godzinami dla seniorów" - zabawne
A prawdą jest że był to zakaz i pozbawienie praw zrobienia zakupów dla wszystkich pozostałych ludzi, czyli ograniczanie praw obywatelskich kosztem innej grupy.

Miałem na to w------e do czasu aż faktycznie musiałem skoczyć pilnie do Rossmanna po coś dla dziecka. Na szczęście była miła pani, która nie robiła mi problemów.
Za takie praktyki ten nasz polskojęzyczny rząd powinien wisieć.
Najgorsi j----i w
  • Odpowiedz
A prawdą jest że był to zakaz i pozbawienie praw zrobienia zakupów dla wszystkich pozostałych ludzi, czyli ograniczanie praw obywatelskich kosztem innej grupy.


@SpasticInk: w Polsce dyskryminacja ze względu na wiek, płeć, grupę zawodową itp. to standard i większość uważa to za normę
  • Odpowiedz
@lougramm: dzisiaj specjalnie poszłam do kilku sklepach w godzinach 10-12 xd i dwa razy się jakieś baby stare sapały, jedna nawet powiedziała "nieważne że rząd już zniósł, z szacunku młodzi ludzie nie powinni chodzic w tych godzinach do sklepów" xd
  • Odpowiedz
@BuQwald: Gdyby to było tak:
- 10-12 albo nawet 10-14 godziny dla seniora > 65 rż.
- we wszystkich innych godzinach osoby powyżej 65 mają zakaz wchodzenia do sklepu.
Podpisałbym się pod tym ręką, nogą, nosem a nawet p-----m. Ale w takiej postaci to było tylko żeby wkurzyć ludzi. Gadałem z kilkoma sprzedawcami, starzy ludzie mieli wywalone na te godziny. I chodzili wtedy kiedy im wygodnie.
  • Odpowiedz
@nicari: Szacunku? xD A oni łazili tylko w tych godzinach czy kiedy im się to podobało? Reszta robi zakupy na szybko przed godzinami dla seniorów a w sklepie przed 10 było full starszych a 10-12 nie ma żadnego ruchu. Swoją drogą szacunek ponad prawem bo ktoś jest starszy xD
  • Odpowiedz
@BuQwald moja babcia przez cały czas obowiązywania godzin dla seniorów nie wiedziała, że inne osoby wtedy nie mogą zrobić zakupów, myślała że to tylko zalecenie dla starych, więc chodziła kiedy chciała ( )
  • Odpowiedz
@kinlej: czemu miałabym to zgłosić? że mi klientka powiedziała, że nie mam szaucnku do starych ludzi? przecież ostatecznie miała rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SpasticInk: Info od uprawnionego seniora (tata ledwo na emeryturze):
Omijal te godziny szerokim łukiem, bo mówił, że większość to stare baby co nie umieją dotrzymać dystansu, nie to co młodzi.

¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz