Wpis z mikrobloga

Jestem kimś w rodzaju "społeczniaka - konfidenta" w swojej okolicy. Piszę i dzwonię do urzędu czy służb w kwestii braku śmietników czy ławek, dziur w drogach czy innych sprawach, które mogą wpłynąć pozytywnie na życie moich sąsiadów. Nie jestem jakimś turbozłośliwym donosicielem ale kiedy paru idiotów stanie centralnie na pasach albo zastawią w poprzek cały chodnik to zgłaszam to na SM.

Ostatnio u mojego dziecka w szkole była pogadanka nt. szacunku i nie wyśmiewania się z innych w internecie. Kilka dni później rodzic innego dziecka z tej samej klasy podesłał mi link do grup na fb na której nie tylko postawa taka jak moja - ale imiennie moja osoba jest wyśmiewana w postaci wulgarnych memów i obraźliwych haseł a nauczycielka, która wygłaszała farmazony na temat tego, że w internecie nie jest się anonimowym - bardzo ochoczo "lajkowała" te treści.

Niby to jej czas wolny ale skoro jest nauczycielem i zdecydowała się na ten zawód, powinna dawać dobry przykład i wystrzegać się od takich treści i jej autorów (najgorsza okoliczna patologia prześladująca oprócz tego kobiety i obcokrajowców). Zakładam też, że skoro sama prowadzi pogadanki z rodzicami nt. tego co udostępnia się w internecie - sama powinna reagować na prześladowanie innych.

Nie zamierzam na razie robić niczego co zrujnowałoby jej życie zawodowe i naraziło na jakieś poważne konsekwencje, chcę o tym porozmawiać i spróbować się dogadać.


#nauczyciele #szkola #szkolapodstawowa #nauka #dzieci #facebook #memy #hejt #wysmiewanie #nienawisc #firstworldproblems #rakcontent

Jak się sam nie szanujesz nikt nie będzie cię szanował

  • Idź rób inbe! 63.3% (62)
  • Pogadaj tylko z nią 16.3% (16)
  • Daj se spokój 20.4% (20)

Oddanych głosów: 98

  • 15
@PanBulibu: A tej typ co ci podesłał ten link to zrobił to w jakim celu, żeby ci dopiec? Rób afere u dyrekcji, skoro jest to wymierzone konkretnie w twoją osobę to tym bardziej, niech chociaż nauczycielka przestanie #!$%@?ć o szanowaniu innych skoro sama robi inaczej.
@PanBulibu: A tej typ co ci podesłał ten link to zrobił to w jakim celu, żeby ci dopiec?


@robert7454: Podesłał mi ponieważ po tym zebraniu skojarzył ją (słusznie) z osobą lajkującą i udostępniającą te treści, nie zrobił tego złośliwie wobec mnie. Dla niej (jako dla kobiety) warte uwagi i śmieszne są memy dotyczące bułgarskiej lokalnej społeczności względem której wszyscy wiedzą, że leją swoje kobiety i zmuszają do prostytucji.

Trochę mnie
Czekaj, czyli swoją złość koncentrujesz na nauczycielce


@justanotherdude: Nie, nie koncentruję złości na niej i na tym etapie nie zamierzam wyrządzić jej żadnej szkody (nie idę z tym do kuratorium czy MEN, nie zamierzam zrujnować jej kariery i życia). Obraźliwe treści usiłuję usuwać najpierw z pomocą facebook'a a potem jeśli to jest nieskuteczne - na drodze prawnej.

Od nauczycielki oczekuję, że skoro sama urządza pogadanki o hejcie w internecie, sama będzie
@PanBulibu: idź do szkoły i porozmawiaj


@rafalrafalrafal: Na razie idę porozmawiać z samą nauczycielką, może rozmowa pójdzie sensownie a nie chcę jej od razu uwalić pracy i życia. Miałbym spory wewnętrzny problem ze sobą gdybym kobietę pozbawił pracy nie próbując rozwiązać tego "polubownie".
@PanBulibu: Możesz się bardzo zawieść, bo pani nauczycielka powie, że jest jej przykro. Może nawet przepraszam bąknie. A po przyjściu do domu obsmaruje Cię z anonimowego konta i tym razem rzeczywiście nie będziesz mógł zrobić praktycznie nic. Hipokrytów do zmiany nastawienia przekonać może jedynie strach, a strachem w wypadku tej pani jest dyrektor, czy jakakolwiek inna władza, która decyduje o jej losie.