Wpis z mikrobloga

Zamówiłem sobie tydzień temu tą malarnię proszkową do firmy, ogólnie to jestem strasznie podjarany, przyjadą na montaż dużo szybciej niż myślałem, ale jest jeden problem. Z wyrobów, które sam produkuję i sprzedaje, to będzie może jedno, góra dwa nabicia pieca na tydzień. Trochę lipa, inwestycja na grube tysiące, która będzie stała. I tutaj pojawiam się z pytaniem: jest może tutaj ktoś kto siedzi w temacie i wie, jak wygląda sprawa robienia komuś usług na takiej malarni? Jest dużo roboty na malowanie proszkowe?
Drugie moje pytanie - myślę też o szukaniu jakiejś większej firmy, dla której mógłbym być podwykonawcą (mając komplet narzędzi ślusarsko-spawalniczych i własną malarnię na opałówkę mam koszty ścięte do zera, do pełni szczęścia i niedzielenia się z żadnym Januszem swoim zyskiem brakuje mi tylko wycinarki cnc), jak szukać takich zleceń? Uderzać bezpośrednio do firm? Są może jakieś portale - giełdy ogłoszeń dla takich zleceń?

#pracbaza #biznes #pytanie #pytaniedoeksperta #kariera #rozwojosobistyznormikami #malowanie #malowanieproszkowe #lakiernictwo #pracaspawaczamnieprzeistacza #praca
  • 7
@crystalmethh: Piec będzie miał około 300cm długości, 160 wysokości i 100 szerokości (mówię tu o roboczych, całkowite są większe o te 10-15cm w każdej płaszczyźnie), więc nawet ogrodzenia o ile w skład systemu nie wchodzi brama przesuwna da radę pomalować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@co_ja_tu_robie: sam piec to koszt około 45k netto (plus-minus kilka tysi, bo umowa jest objęta tajemnicą, oraz sytuacja na rynku stali sprawia, że w sumie cena może być nieaktualna z dnia na dzień. ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Co warte zaznaczenia, jest na opałówkę, bo elektryki z tego co wiem są tańsze, ale ich eksploatacja w późniejszym czasie jest wielokrotnie droższa.
@StraconeZycie: na facebooku jest pełno grup z ogłoszeniami, albo się ogłaszasz że masz i czekasz aż się ktoś zgłosi, albo sam polujesz na ludzi którzy mają zapotrzebowanie na takie usługi. Często są to oferty na już więc też od razu pieniądz inny.