Wpis z mikrobloga

Dziś w moim cyklu #zlotaeravhs przypominam film, który jest właśnie takim "złotem"...
Dzieło Olivera Stone'a, z Woody Harrelsonem i Juliette Lewis w rolach głównych, czyli...

" Urodzeni mordercy " (Natural Born Killers, 1994)

"Historia dwojga kochanków-morderców. Podróżują Drogą 66 mordując ludzi w barach, nie dla pieniędzy, ani zemsty, ale dla przyjemności. Uwielbiani przez media stają się 'bohaterami' opinii publicznej. Ich historia jest pokazana od strony nielicznych osób które przeżyły spotkanie z nimi".


W latach 90-tych film kontrowersyjny (to przecież czasy bez internetu, więc sceny zbrodni nie były tak bezpośrednio dostępne), i mimo to - albo dzięki temu - bardzo popularny na kasetach, prawdziwy przebój wypożyczalni przez kilka kolejnych lat.
Co ciekawe, części widzów nie bardzo się podobał, a to dlatego że nie mieli przed seansem pojęcia jaki to styl filmu.
Znajomi, koledzy mówili — oglądajcie bo to coś świetnego — i jak ktoś się nastawił na typową akcję (lub policyjny thriller) to widząc taki film z absurdalnym, surrealistycznym obrazem zbrodni mógł być negatywnie zaskoczony.
Dziś, gdy każdy już wie co to jest, nie są czymś zaskakującym oceny 10/10.
Ja oglądałem b. dawno temu, i z tamtej perspektywy dałem mocne 8/10.
Tak czy tak to #kultowe i #klasyka.

Zwiastun. Strona Filmweb.
Film dostępny on-line, 1080p, napisy lub lektor na CDA. [- link -]

➡ Poprzedni wpis - kultowa, jedna z najśmieszniejszych komedii w historii.
" Czacha dymi "

A o jeden nr wcześniejszy wpis to thriller o ataku za pomocą wirusa w pociągu jadącym do Polski.
"Skrzyżowanie Kassandra"

✔ Wszystkie dawniejsze (i kolejne) wpisy znajdziecie pod moim tagiem ➛ #zlotaeravhs.
Zapraszam do obserwowania/czarnolistowania...

#zlotaeravhs #filmnawieczor #ogladajzwykopem #gruparatowaniapoziomu #gimbynieznajo #nostalgia #wykopplus30club #filmy #film #filmyonline
Pobierz Montago - Dziś w moim cyklu #zlotaeravhs przypominam film, który jest właśnie takim "...
źródło: comment_1612029521Ew2tDRzg1JBHuzXzHVb3IP.jpg
  • 23
@atteint: Woody Harrelson <3
Kocham chłopa, za jego i Mateusza udział w Prawdziwym Detektywie (sezon1 przypomnienie autora) mógłbym stać się odpowiednikiem Marty Linkiewicz( ͡° ͜ʖ ͡°) gdyby zrobili promo 4tego sezonu w polsce xD
@atteint: 1szy sezon to polecam z benkiem w ręku, drugi skip, trzeci nawet nawet (po macoszemu ale jednak omawia kwestie alzhaimera, coś przez co przechodziłem 9lat więc w jakimś tam stopniu polecam, obsada spoko ale do pierwszego sezonu to mogą jedynie na tinderku sobie wpisać w cv że grali w tej samej serii( ͡° ͜ʖ ͡°)