Wpis z mikrobloga

BRAWO! Właśnie rewolucja zjadła swoje własne dzieci. Rozegraliście samych siebie i śmiejecie się z Melvina, a Melvin śmieje się z Was. Idea była słuszna. Wyleszczenie grubasa próbującego zarobić na czyimś nieszczęściu i doprowadzenie do bankructwa, do tego ofiarą było bezbronne upadające GME. To było wiadome, że internauci z reddita itp. mają ograniczone fundusze. Dlatego akcję trzeba było zorganizować szybko, konkretnie i celnie. Zaczęło się imponująco. Akcja nagłośniona i pompa. Czwartek: otwarcie giełdy 9:30 i ogień, akcje GME urosły w 7 godzin z 70$ do 450$. Imponujący rezultat. Wszyscy chuczą i obserwują wydarzenia. Nagle inni użytkownicy rzucają hasła na kolejne cele: AMC, BlackBerry, Nokia, srebro itd. Użytkownicy nie przemyśleli tego, czy mają wystarczająco środków, aby nakupić tak dużo akcji tylu firm. Wszędzie grubasy mają shorty, to jazda z nimi. W pewnym momencie pieniążki zaczynają się kończyć. Starczyło jeszcze tylko na napompowanie akcji AMC o 2000%. Reszta to słabe pompy już nie tak imponujące. Finansiści ratując się wywierają wpływy na największych brokerów m. in. RobinHood czy Trading 212. Część brokerów zaczyna blokować zakupy akcji. Zamiast przerzucać się na innych brokerów, to część użytkowników zaczyna się zniechęcać i na discordzie "wallstreetbets" lecą wpisy "BUY DOGE", inny użytkownik rzuca "THIS AFTER HOURS". W tym momencie pojawia się u mnie takie "wtf". Przecież celem jest masowy skup akcji GME, a przeciwnikiem są miliardowe fundusze. Dlaczego część użytkowników chce kupić gówno wartego nic nie znaczącego shitcoina. I to zdanie "After hours", czyli po zamknięciu giełdy. To oznacza, że część użytkowników nawet nie kupiła akcji GME, tylko czekają na jakąś akcję, żeby wydymać innych użytkowników. Wtedy pompa na GME się kończy i zaczynają kupywać jakiegoś shitcoina. Odwrócenie uwagi. Wpompowano w shita około "8 MLD $". Te pieniądze mogły pójść na konkretny cel, czyli np. GME czy AMC i zrobienie Short squeeze funduszom. Części użytkowników zaczęło się wydawać, że są bogami i nikt im nie podskoczy. Zrobiono cyrk z shitem gdzie część użytkowników zarobiła, a zdecydowana większość straciła. Inaczej mówiąc użytkownicy pod pozorem wyższych celów oszukali i wręcz okradli innych użytkowników. Taka mentalność w internecie i solidarność. Jak wygląda sytuacja teraz? Shit wali ryjem o podłogę. Większość użytkowników jest ogolona z pięniędzy, a Wy żyjecie w jakiejś iluzionistycznej bańce. Jakiś użytkownik przeszukał tysiące wykresów i znalazł jeden Volkswagena z 2008 roku, gdzie po dużym wzroście była duża korekta, a potem ogromny kilkukrotny wzrost. Porównujecie GME do Volkswagena, bo łudzicie się, że urośnie jeszcze kilka razy. Przykro mi, ale to koniec. Nie macie już kasy i morali. Pookradaliście siebie nawzajem. Współczuję gościowi, który pokazuje na reddit, że hodluje na akcjach GME minus 10 mln $. Został oszukany przez własną społeczność, bo zachciało im się robić cyrk z gówno wartym shitcoinem. Ci co zarobili zwinęli się z zabawy, a Wy dalej hurr durr podbijamy świat. Jesteście naiwni jeśli myślicie, że w przyszłym tygodniu będzie jakaś pompa. To już jest max i koniec waszych możliwości. Koniec zabawy.
#gielda #inwestycje #bitcoin #kryptowaluty #swiat #gospodarka
Pobierz Jonki - BRAWO! Właśnie rewolucja zjadła swoje własne dzieci. Rozegraliście samych sie...
źródło: comment_16120271419xTOuszbP47Wn4bqjSpHKq.jpg
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maryjuszpitagoras: jak najbardziej, ale myślę że co grubsze ryby wiedzą że tacy ludzie jak ja mają wywalone i nie lepiej czekać aż kurs poleci w górę? Myślę że to co było (500$) to będzie minimum za które ktoś chciałby to opchnac. No ale może się nie znam i wolą zwyczajnie pewniejszą opcje wybrać. Tak czy siak ja będę trzymał, fajna akcja z tym jest i w sumie chyba sobie znalazłem nowe
@PrzThim jeśli kupili po 20 i w środę czy tam w czwartek będzie powyżej, to są w dupie.
Jeśli spadną poniżej 20, to zarobią.

To wszystko sprowadza się jak ludzie długo wytrzymają. Kto na ilu odsprzeda.
Jak będą trzymać do końca, to cena #!$%@? w kosmos.

Oni MUSZĄ to odkupić.
Wierzę w Reddit i cała akcję, ale jednocześnie wiem, że Melvin to miliardy, technologia, analitycy.

Jednocześnie debile, bo przegapili premiery konsol :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vartan: dlatego właśnie się zastanawiam jak to będzie wyglądało. Bo niektórzy ludzie jak ja ustawiają wysoki pułap cenowy "i CH*J", za mniej nie sprzedadzą. Ciekawe czy od takich też to poskupują, bo na dobrą sprawę jak ludzie tą akcje sobie zostawią to będą musieli płacić odsetki. Tylko znowu za te odsetki nie będą musieli zbyt dużo płacić wtedy jak rozumiem, więc wygrywa ten kto ma więcej kasy i może ustawić cenę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vartan: a co jak im zostanie niewiele np, nie łatwiej będzie im jakieś "drobne" kary spłacać czy jak to w takim wypadku jest? Bo wiem że muszą w teorii skupić wszystko. Sorry, że tak cię o to męczę ale strasznie mnie to ciekawi :D
@PrzThim dobrze, że pytasz, bo te same pytania zadaję.
Broker gdy akcje rosną pobiera dodatkowe zabezpieczenie. A potem kary przy milionach akcji idą w miliony dziennie.
@Jonki: ziomuś nie sądzę by ktokolwiek wierzył w to, że pieniędzmi userów da się to pompować. Fakty są takie, że utrzymacie GME na poziomie nie niższym niż 150 powinno wystarczyć by zrobić grubasowi kuku i może zarobić. Główne halo akcji to HOLD a nie BUY.
@PrzThim gorzej jak będą skupować, oddawać a broker to wrzuca ponownie na giełdę za 300$ a Melvin ponownie je odkupuje. To, że mają skupić 140% akcji to nie oznacza, że muszą je skupić KAZDEGO hodlera. Mogą skupować po 10%, oddawać i kupować ponownie te same. Jeśli tak jest to nikt nie wygra a wszyscy stracą. I mają w dupie wasze ustawione sprzedaże na 10k ;)