Wpis z mikrobloga

Hej, jeśli macie ochotę wesprzeć nas programistycznie i dołączyć do wolontariuszy zajmujących się budową aplikacji webowej do zarządzania dokumentacją naszych spraw sądowych, to dziś wieczorem zapraszamy na kolejne spotkanie. A i bez tego można dołączyć. Opis projektu znajdziecie na GitHub.
Spotkanie online zacznie się tutaj o 20.00.
Z góry dziękujemy!

Wołam:
@Bielecki @wykopowicz_z_kobierzyna @syn_kolezanki_twojej_starej @Sababukin @wcale_mnie_tu_nie_bylo
@SpalonyHeretyk @adam-dobrawy @Croises @PanHeniek45 @MandarynWspanialy @iPhoneMaster @moxie
@Ipsy @Borat1991 @login-jest-zajety @matkaPewnegoMirka

Linkujemy też poprzedni wpis na ten temat, gdzie znajdziecie trochę więcej szczegółów.
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #programowanie #wolontariat #programista15k #python i #django
  • 39
@Massad: To raczej decyzja wynikająca z tego, że dotąd naszymi wolontariuszami w zakresie programistycznym były osoby dla których polski jest rodzimym językiem i założenia, że osoby mieszkające w Polsce i posługujące się tym językiem chętniej zechcą wesprzeć sprawę prawa do informacji tutaj.
@LepiejWcaleNizPozno
oceniając architekturę i projekt należy wziąć pod uwagę całokształt.

Stwierdzasz, że SSR byłoby prostsze w implementacji. Zgadzam się, że w podstawowym zakresie byłoby prostsze i mamy nawet taką wersje (zrobioną może w 2-3 dni) opartą o django-admin, którą obecnie wykorzystujemy. Napotykaliśmy jednak na różne ograniczenia w wykorzystaniu django-admin i zdecydowaliśmy o mocnym podejściem w przód z projektem. Mamy także doświadczenie w Stowarzyszeniu (kod na GH) z projektami SSR, które mają zwykły
@adam-dobrawy:
Z ciekawości, jest jakiś powód, że zdecydowaliście się na taki stack?
MinIO, Postgres. Chcecie być niezależni od cloud providera czy po prostu deployujecie to na własnym sprzęcie bądź gołych VM?
BTW - Czy macie gdzieś jakiś zbiór wymagań backendowych, co generalnie ten tool ma robić, etc?
@non_compos_mentis: W projektowaniu stacku kluczuowe było długoterminowe utrzymanie projektu.

Obecnym podstawowym cloud providerem Watchdoga jest HyperOne, ze względu na sponsoring i ekstremalnie dobre wsparcie techniczne (pracuje tam). W ramach oferty HyperOne są dostępne m. in. wirtualne maszyny, PaaS (~Heroku), DBaaS (m. in. PostgreSQL, MySQL). Trwają prace nad object storage udostępniającym m. in. S3.

Jednakże Watchdog nie chce być nadmiernie uzależnionym od żadnego cloud providera jako element polityki disaster recovery. Przykładowo co
@non_compos_mentis: wersja v1 jest wykorzystywana produkcyjnie. Dla v1 demo masz na demo.small-eod.siecobywatelska.pl/ . Dane dostępowe na Slacku.
Wersja v2 jest dostępna na https://dev.small-eod.siecobywatelska.pl/ . Jakbyś dołączył dziś do spotkania to dowiedziałbyś się, że logowanie jest nie wykonane ( https://github.com/watchdogpolska/small_eod/issues/167 ), a zamiast tego funkcjonuje "Basic authentication" na https://dev.small-eod.siecobywatelska.pl/cases/ . Dane dostępowe na Slacku.