Wpis z mikrobloga

@OCISLY_final:
Z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku:
1 mask - efficiency: 50%
2 mask - efficiency: 75%
3 mask - efficiency: 87.5%
4 mask - efficiency: 93.75%
5 mask - efficiency: 96.88%
6 mask - efficiency: 98.44%
7 mask - efficiency: 99.22%
8 mask - efficiency: 99.61%
9 mask - efficiency: 99.8%
10 mask - efficiency: 99.9%
11 mask - efficiency: 99.95%
12 mask - efficiency: 99.98%
13 mask -
@charpagan: nosiłem też chirurgiczne z jakimś certyfikatem, różnica była taka że spadały mi troche z nosa po jakimś czasie albo jak biegłem, oraz było w nich chłodniej.
w mojej aktualnej są 2 warstwy szyfonu oraz bawełna z mega ciasnym splotem, ale zaczęła się szybko rozwalać (wychodzą nitki) więc teraz kupiłem 2 warstwową bawełnianą i jakąś warstwą z tworzywa sztucznego

zgadnij czy którakolwiek była niewygodna, albo istotnie mi przeszkadzała w normalnym funkcjonowaniu
@OCISLY_final to mi się podoba. Wchodzimy w kolejną gęstość negowania nauki, ta cała pandemia tylko pokazuje jakiego wielkiego #!$%@? dała nam edukacja, bo teraz debile mogą się swobodnie wypowiadać i inni ich popierają, a i tak wszyscy wierzą na "chłopski rozum"
@charpagan: jest też opcja że zrobisz jakąś która przepuszcza powietrze (czytaj: cokolwiek innego niż plastikowa butelka) oraz zatrzymuje krople śliny (przez co robi się mokra, i co robi prawie każda maska z ciasnym splotem, a to że jest mokra jest tylko dowodem za tym że działa)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OCISLY_final: nie robi się mokra przez krople.sliny, tylko glownie przez parę wodną z wydychanego powietrza. O tak, taka maseczka dziala, ale byłbym ostrożny z nazywaniem jej wygodną (chyba, ze mokra twarz jest dla kogos czyms normalnym).
@charpagan: para wodna, krople śliny podczas mówienia lub jakiekolwiek otwierania ust, kichnięcia. z nosa z resztą też wydostają sie kropelki wydzieliny których normalnie nie widać, i one dalej przenoszą wirusa. moja maska z resztą robiła się mokra dopiero po 2 godzinnym spacerze, ale możesz ew. nosić kilka do zmiany (co jest z resztą zalecane) jeżeli aż tak ci to przeszkadza. mi tam mokra maska bardzo nie przeszkadza