Wpis z mikrobloga

Dajcie znać jak wygląda sytuacja u Was w #pracbaza w związku z #kryzys i #koronawirus u nas w kraju. Nie wiem czy się uda, ale fajnie byłoby zebrać głos od wielu osób z sieci, by mieć jakieś rozeznanie co się dzieje i jak głęboko jesteśmy w... wiecie czym - bo oficjalne informacje nie przedstawiają planowanych redukcji zatrudnienia, itp.

Jeśli idea Ci się podoba - daj plus dla zasięgu, a ja za niego odwdzięczę się #rozdajo wśród plusujących - do wygrania nieużywane, gamingowe słuchawki marki Deltaco - nie jestem przekonany (sprawdzę za parę godzin i potwierdzę w komentarzu ale to chyba te TUTAJ )

U mnie wiedza jest następująca:
- marketing - generalnie w 2020 ucierpiał, bo w miarę łatwo uciąć ten budżet. W branży chodzą słuchy, że jak działy marketingu dużych firm nie będą wydawać, to te firmy uznają że niepotrzebnie tych ludzi trzymają - więc powinno się ruszyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja raczej spodziewam się, że ogólnie ten rok będzie gorszy, bo tarcze i pierwsze bankructwa wpływają na kolejne sektory gospodarki.

- szkolenia - wreszcie jakieś kroki w kierunku tarcz pojawiają się w tym roku, ale z perspektywy klientów dramat, bo pracownicy o ile na początku jeszcze się angażowali w eventy na zoomie, to ileż można dupą przed kompem siedzieć?

- u fotografów słyszałem, że dramat,

#koronabusiness

Czy w Twojej firmie będzie redukcja zatrudnienia?

  • Nie, nikt się nie spodziewa/zatrudniamy 78.6% (1589)
  • Tak, 5-15% (mała firma do 50 osób) 2.9% (58)
  • Tak, 15-30% (mała firma do 50 osób) 1.6% (32)
  • Tak, 1-5% (większa firma od 50 osób) 2.2% (44)
  • Tak, 5-10% (większa firma od 50 osób) 3.5% (71)
  • Tak, więcej niż wskazane opcje 3.5% (71)
  • Bankrutujemy 7.7% (156)

Oddanych głosów: 2021

  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SRzeyamlon: ogólnie to ciągle zatrudniamy bo ludzie non stop sami się zwalniają. Ale o redukcji etatów nie ma mowy, więcej pracy niż było wcześniej właśnie w związku z covid
  • Odpowiedz
@SRzeyamlon: pracowałem w firmie pożyczkowej, to poszła redukcja już w pierwszych miesiącach pandemii, zwłaszcza w działach IT na poziomie 20-30%, firma działająca na różnych rynkach na świecie, ale największe zwolnienia były w polskim oddziale, jako że był najliczniejszy.
  • Odpowiedz