Wpis z mikrobloga

Dajcie znać jak wygląda sytuacja u Was w #pracbaza w związku z #kryzys i #koronawirus u nas w kraju. Nie wiem czy się uda, ale fajnie byłoby zebrać głos od wielu osób z sieci, by mieć jakieś rozeznanie co się dzieje i jak głęboko jesteśmy w... wiecie czym - bo oficjalne informacje nie przedstawiają planowanych redukcji zatrudnienia, itp.

Jeśli idea Ci się podoba - daj plus dla zasięgu, a ja za niego odwdzięczę się #rozdajo wśród plusujących - do wygrania nieużywane, gamingowe słuchawki marki Deltaco - nie jestem przekonany (sprawdzę za parę godzin i potwierdzę w komentarzu ale to chyba te TUTAJ )

U mnie wiedza jest następująca:
- marketing - generalnie w 2020 ucierpiał, bo w miarę łatwo uciąć ten budżet. W branży chodzą słuchy, że jak działy marketingu dużych firm nie będą wydawać, to te firmy uznają że niepotrzebnie tych ludzi trzymają - więc powinno się ruszyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja raczej spodziewam się, że ogólnie ten rok będzie gorszy, bo tarcze i pierwsze bankructwa wpływają na kolejne sektory gospodarki.

- szkolenia - wreszcie jakieś kroki w kierunku tarcz pojawiają się w tym roku, ale z perspektywy klientów dramat, bo pracownicy o ile na początku jeszcze się angażowali w eventy na zoomie, to ileż można dupą przed kompem siedzieć?

- u fotografów słyszałem, że dramat,

#koronabusiness

Czy w Twojej firmie będzie redukcja zatrudnienia?

  • Nie, nikt się nie spodziewa/zatrudniamy 78.6% (1589)
  • Tak, 5-15% (mała firma do 50 osób) 2.9% (58)
  • Tak, 15-30% (mała firma do 50 osób) 1.6% (32)
  • Tak, 1-5% (większa firma od 50 osób) 2.2% (44)
  • Tak, 5-10% (większa firma od 50 osób) 3.5% (71)
  • Tak, więcej niż wskazane opcje 3.5% (71)
  • Bankrutujemy 7.7% (156)

Oddanych głosów: 2021

  • 48
Budownictwo - na razie zleceń nie brakuje (tylko nieliczni zrezygnowali, a i tak więcej chętnych niż mocy przerobowej, jednak inwestorów może być coraz mniej w tym roku, jeśli zbankrutują restauratorzy, hotelarze itd. W końcu wielu właścicieli firm i ich pracowników z pewnością planowało postawienie domu.
Pracuje w fabryce (1200 ludzi) Robote dostałem w czerwcu. Ciągle szukaja nowych pracowników na warunkach bardzo dobrych jak na poznań. Żadnych zwolnień prócz dyscyplinarek za nie przestrzeganie noszenia maseczek itp. Były podwyżki. Będą premie kwartalne. Wpływ pandemii na produkcje żaden.
@SRzeyamlon: Branża gastro i tak nie ma kiedy odpisać bo #!$%@? na utrzymanie chociażby lokalu :) sprytna ankieta. A tak serio to u mnie też zatrudnili, nikt nie wyleciał, ale branża około farmaceutyczna to może coś tam mieć wpływ :)
@SRzeyamlon: nie będę zaburzał wyników ankiety, bo robie w budżetówce (we wojsku), ale opiszę sytuacje jaka u nas jest. Generalnie na początku pandemii wstrzymano przyjęcia, ale obecnie znów można przychodzić na kwalifikacje. Natomiast jeśli chodzi o liczbę chorych/osób na kwarantannie to z własnej obserwacji:
1. Na wiosnę było sporo osób na l4/kwarantannie,
2. Latem spadek,
3. Jesień (październik, listopad) znowu sporo, ale nie tyle, co na wiosnę,
4. Od grudnia pojedyncze