Wpis z mikrobloga

@TenTypZez:

"I stwierdzasz tak na podstawie "tak mi się wydaje, więc tak musi być"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z resztą nawet jakby tak było, to w czym ci to przeszkadza, złą aktorką jest ta osoba? Czy po prostu murzynów nie lubisz oglądać?"

Nie lubię oglądać murzynów wsadzanych wszędzie na siłę w celu uzyskiwania certyfikatu różnorodności, szczególnie w tak drogiej mi produkcji jak Wiedźmin. Ta historia nie
  • Odpowiedz
@grubson234567: W sumie pomijając oczywiście wady spowodowane budżetem wielkości średniej pizzy hawajskiej to ten z tvp też miał swoje zalety xD Trochę bardziej się skupili na dialogach przez co niektóre sceny wybrzmiały lepiej. W obu serialach pozmieniali mnóstwo wątków i postaci więc tutaj w obu poważna wada, ale ogólnie pomijając kwestie budżetowe to dla mnie te seriale stoją na podobnym poziomie.
  • Odpowiedz
W sumie wielu widzów przyzwyczaiło się do hollywoodowych elfów z doby władcy pierścieni i jak ich raz sportretowano, tak muszą wyglądać w każdym uniwersum?


@grubson234567: chyba sobie zartujesz, elfy z definicji sa biali jak snieg xD ty nie masz bladego pojecia o fantastyce typie
  • Odpowiedz
@TenTypZez:

No ale powiedz mi, w czym różni się dla ciebie doświadczenie obejrzenia aktora czarnoskórego, od białego? Po prostu sam kolor skóry tak ci wadzi, że nie chcesz na to patrzeć?


W czym ci przeszkadza że Geralt nie jest nerdem w kostiumie pandy który zamiast mieczy ma dwie bagietki?

Odpowiedź brzmi: nie potrafię się w tym świecie zatopić i w niego uwierzyć. Widzę natomiast myśli i pióro scenarzysty, który próbuje
  • Odpowiedz
@TenTypZez: "Unikasz odpowiedzi na pytanie, znaczy się jednak chodziło o zwykły rasizm?"

Odpowiedziałem na twoje pytanie. Twoja odpowiedź z kolei dowodzi, że jesteś ideologiem i szukasz wrogów swojej ideologii.
  • Odpowiedz
@lazzyday: A to później edytowałeś, mea culpa. A jak problemy z imersją, to ponownie, albo kwestia kiepskiego aktorstwa, albo ubogiej wyobraźni widza. Sapkowski nigdzie sie nie upierał, że elfy mają być białe, więc twój dyskomfort nadal powoduje tylko kolor skóry aktora, bo przecież nie brak zgodności ze światem Wiedźmina. Serio ani trochę tego nie czujesz, że czepiasz się o nieistniejący problem?
  • Odpowiedz
W obu serialach pozmieniali mnóstwo wątków i postaci więc tutaj w obu poważna wada, ale ogólnie pomijając kwestie budżetowe to dla mnie te seriale stoją na podobnym poziomie.


@Asterling: Cholera, a myślałem już, że tylko ja mam takie zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polski Wiedźmin ma oczywiście wiele wad, ale nie jest aż tak bardzo skopany w najważniejszym elemencie - scenariuszowym. Po obejrzeniu netflixowego Wiedmina miałem
  • Odpowiedz
@Kozajsza: nieważne ile w ten serial wpakują kasy. Wystarczy zobaczyć jak na reddicie ludzie traktują ten serial. Gra o tron mimo fatalnego końca miała spójny świat. Na północy nie mieszkali czarni, krainy były różne i ludzie sobie podobno bo tak się dobierają naturalnie. Dlatego też LOTR mimo kilkunastu lat wygląda spójnie i przyjemnie się go ogląda. Dlatego do HP zatrudniano głównie ludzi z angielskim akcentem.

Wiedźmin nie jest adaptacją tylko
  • Odpowiedz