Wpis z mikrobloga

BOCA CHICA UPDATE 7

Zapraszam na update prosto z Teksasu, tym razem premierowo na platformie Substack, na której w nieporównywalnie czytelniejszy sposób można prezentować wszelkie grafiki i inne media.

https://texasbocachica.substack.com/p/spacex-aktualizacja-z-boca-chica

W podsumowaniu stycznia m.in.:

– łapanie SuperHeavy w locie
– demontaż SN12 – o czym prawdopodobnie świadczy?
– platformy oceaniczne – ale po co, komu to potrzebne?
– #dearmoon – czy Maezawa ma plan na współpracę z youtuberami?

#spacex
#technologia
#kosmos

____________________________
Obserwuj tag #texasbocachica dla rzetelnych informacji o programie Starship, moich spekulacji technicznych oraz najświeższych wiadomości z Boca Chica – miejsca powstawania statku Starship i przyszłego "terminalu Ziemia-Mars"._
texas-holdem - BOCA CHICA UPDATE 7

Zapraszam na update prosto z Teksasu, tym razem...

źródło: comment_1611613364AtNw6pCINwSeHbIZ8K4cDV.jpg

Pobierz
  • 23
@texas-holdem: Pewny jesteś ze RedDragon to było coś co chciała zrobić NASA a nie Elon?

Phobos i Deimos nie zostaną przerobione na platformy startowe bo SpaceX ma wydobywać własny gaz do tankowania Starshipa.
Pewny jesteś ze RedDragon to było coś co chciała zrobić NASA a nie Elon?


@bambus94: Najpierw oczywiście chciał Elon, bo w końcu Elon założył SpaceX, nie NASA:P Ale jak Elon już miał koncept FH i Dragona, to w NASA się zajarali tym systemem pod kątem relatywnie taniego wysłania aparatury na Marsa i zadeklarowali finansowanie dla misji Red Dragon, to było klepnięte przez NASA. Potem też Elon (nie NASA, oni chcieli to
@Grewest: Tak. Ale dość prawdopodobnym jest (znów moja, dość dzika spekulacja, ale wydaje mi się to całkiem sensowne, o ile nie przesuną #dearmoon z dwa lata), że to będzie specjalny wariant Starshipa, który wystartuje bez ludzi na pokładzie, a załoga i pasażerowie "zakwaterują" się do niego już na orbicie – wyniesieni zostaną dwoma Dragonami.
Musk mówił, że to nie będzie większy problem, gdyż in orbital refuelling jest w zasadzie uproszczoną wersję dokowania do ISS, a to już Dragon potrafi (nawet w sieci był jakiś tego symulator).


@Hopelessness: Co do zasady zgadzam się (i pisałem już o tym szerzej wcześniej, razem z argumentacją, dlaczego tak uważam), że tankowanie na orbicie brzmi na trudniejsze niż jest – nie zmienia to jednak faktu, że nikt tego wcześniej nie
jeśli możesz to poprosze ciemniejsze tło


@MshL: Wydaje mi się, że Substack nie ma czegoś takiego jak dark theme. Ale mam pro tip: Chrome ma całkiem sporo różnych rozszerzeń, które mogą "przyciemnić" każdą stronę i zapewne są też takie, w ustawieniach których można im kazać przyciemniać tylko wybrane domeny. Oczywiście używasz F.lux lub analogicznego programu?
@texas-holdem: Jeszcze jedno pytanie xd

Czy Falcon heavy nie stał się ślepą uliczką? Falcon9 trochę jeszcze pożyje jako rakieta do wznoszenia ludzi, ale falcon heavy nie będzie przecież konkurował z startshipem w przewozie towarów.