Wpis z mikrobloga

Dostaliśmy info od prywaciarza, że jak ktoś nie wykupi źrebaka, to daje go do rzeźni. Gościu jest o tyle cwany i chytry, że jeszcze na biedaku chce zarobić.
Kwota, którą chce za źrebaka to 3500zł i to po długich negocjacjach. Cena jest mega wygórowana jak za niepełnosprawnego, 9-miesięcznego źrebaka, ale jak to u ludzi o dobrym sercu bywa (i jak to określił kiedyś jeden Mirek), trzeba dokonać wyboru między napełnieniem kieszeni dziada a życiem niewinnego zwierzęcia.

W piątek założyłyśmy z wolontariuszkami zbiórkę na tego konika. 3500zł na jego wykup + 1300zł na transport (mamy dla niego już zaklepane miejsce w fundacji zajmującej się ratowaniem koni). Podałyśmy w zbiórce mniejszą kwotę, żeby cena nie straszyła...

Zwracam się z prośbą do Mirków, jak ktoś może, proszę o wpłatę chociaż symbolicznej złotówki. Kilka wpłat na 1-2zł wpłynęło, a z tego kilka, kilkanaście robią się większe kwoty ʕʔ

Link do zbiórki TUTAJ KLIK

#pomagajzwykopem #zwierzaczki #konie #koniary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
cytmirka - Dostaliśmy info od prywaciarza, że jak ktoś nie wykupi źrebaka, to daje go...

źródło: comment_16115876374qDYtqPGjN4MwYMIdynCb0.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
@cytmirka: ojciec mojej dziewczyny jest rolnikiem i hoduje konie tylko i wyłącznie na mięso. Chcesz je wszystkie wykupić? Wszystkie są zdrowe i ogromne.

Na pewno sprzeda po cenie rynkowej, chociaż rzeźnik może przebić ofertę ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
@cytmirka nie rozumiesz Julko że nawet jak by zszedł ci do tysiąca to i tak będzie w cholere siana jak za kaliekiego konia? Następnego źrebaka sam pewnie okaleczy żeby był niepełnosprawny bo wtedy więcej od takich bambinistow wyciśnie
  • Odpowiedz
@cytmirka: znalezisko było zakopane, dlatego zrobiłam wpis na Mirko żeby tam tez hejtowali ten idiotyczny pomysł a ja sobie porobię płaku płaku. Idź w #!$%@? z tym koniem, dzieci umierają na ciężkie choroby, gro dzieci w Polsce chodzi głodne do szkoły i głodne chodzą spać ale zbierajmy 10 milionów na konia. Iks #!$%@? de.
  • Odpowiedz
@Emporio: Jakbym dostała info o jakiejś śwince czy krowie to oczywiście że bym robiła zbiórkę :D Sama do rzeźni nie wejdę i nie będę zmieniać świata, ale jedno życie raz na jakiś czas mogę uratować. Się prujecie jakby to co najmniej 40 tysięcy na tego konia miało iść xD
  • Odpowiedz
@cytmirka: tu nie chodzi o żaden system wartości ani o to czy i czym ten koń różni się od krów czy kur. Problemem jest to, że ty i inni wpłacający nie rozumiecie, że jeśli faktycznie wykupicie teraz tego konia za tak absurdalaną sumę to zachęcie tylko tego rolnika do dalszych tego typu praktyk. Tak jak powiedział jeden mirek, być może kolejnego konia okaleczy sam i to czyni was, zasłaniających się
  • Odpowiedz
@kraglapyrka: Mamy sprawdzonego tego kolesia, nie organizujemy zbiórki z ryzykiem że niedługo znowu bedzie brał nas na litość. Organizujemy tą zbiórkę z koleżanką, która prowadzi stadninę koni i zna tego faceta osobiście. "Sam okaleczy konia" to argument z dupy, bo za to będzie płacił grzywnę i jeszcze może wyrok z sądu dostać a nie zarobić na koniu którego sam okaleczy xD
  • Odpowiedz