Wpis z mikrobloga

@extra_virgin: Mam mieszane uczucia, z jednej strony rozumiem że każdy przejaw poparcia aborcji jest uważany przez KK za naruszenie podstawowych zasad wiary, zatem osoba popierająca aborcję swiadomie sie jej wyrzeka. A co za tym idzie wyrzeka się Boga i sakramentów w tym Sakramentu Bierzmowania.

Z drugiej strony, protest ten nie tylko dotyczył aborcji, ale i wsparcia moralnego dla kobiet,a szacunek i miłość do bliźniego nieważne kim jest i co robi jest
@extra_virgin: Bierzmowanie- co za cyrk to był. Pamiętam jak spędzali wszystkich do kościoła, łącznie z tym patolskim bydłem które obecnie pewnie w większości ma już jakieś wyroki a wtedy tylko darło mordy w ostatniej ławce.
I ta hipokryzja że wszyscy święci, bogobojni gdy każdy wiedział że 90% z bieżmowanych osób całe życię będzie do kościoła chodzić tylko na uroczystości rodzinne, pasterkę, Boże Ciało i święcenie jajek.
@KaloszSzatana: Wielu z nich wmówiono, że bierzmowanie jest potrzebne do ślubu kościelnego. Ot co.

@aceXgod: Kościół chce w ten sposób pokazać, kto tu ma władzę. A władza polega m.in. na poniżaniu. Według ludzi mocno religijnych, umniejszanie i poniżanie siebie prowadzi do świętości. Bo "trzeba nieść swój krzyż", a kto nie niesie swojego krzyża, nie jest godzien Jezusa.
Pobierz Trojden - @KaloszSzatana: Wielu z nich wmówiono, że bierzmowanie jest potrzebne do śl...
źródło: comment_1611588279twKv1oEeEZzOeblOr1nD36.jpg
@extra_virgin: popieram w 100.oże do ludzi w końcu dotrze, że nie mają wiele wspólnego z kościołem i przestaną odwalać te religijne szopki bo tak wypada


@puolalainen: Dokładnie, najpierw idzie z koleżankami na strajk kobiet, krzyczy „precz z czarną zarazą”, a potem wracają do domu i nie mogą się doczekać, aż facet się oświadczy i wezmą ślub w kościółku, bo taka piękna tradycja i ładne zdjęcia, a przyszły dzieciak będzie ochrzczony
@extra_virgin tutaj księciunio przegiął ale sam sens takiego działania rozumiem - generalnie jako chrześcijanin a w węższym rozumieniu - katolik należy postępować zgodnie z zasadami przyjetymi między innymi w katechiźmie, niestety nadal wiele osób jest związanych z kościołem, pewnymi czynnościami a nie z żywą wiarą, Chrześcijaństwo nie jest zbiorem modlitw i obrzędów, ale wyznawanie wiary wiąże się z określonymi postawami moralnymi. Jeżeli ktoś tego nie akceptuje to nie jest osobą wierzącą lecz