Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór:)

Swego czasu oznajmiłem w tym wpisie, że zamierzam odpalić tu cykl edukacyjny, w odpowiedzi na coraz liczniejsze pytania, jakie były mi zadawane na tagu autorskim. Wykop był jednak ograniczający technicznie, dlatego zdecydowałem się na platformę Substack (tu należą się ciepłe pozdrowienia dla ziomeczków z #tygodnikneuropa, którzy "odkryli" dla mnie Substack i przy okazji tworzą najlepszy tygodnik na Wykopie) – pierwszy mój wpis tam trafił na główną i było to de facto jedyne miejsce w Internecie, z którego można się było o tym artykule dowiedzieć (druga część artykułu zostanie już opublikowana w innych miejscach). Biorąc to pod uwagę, liczba wyświetleń oraz subskrybcji wydaje mi się bardzo satysfakcjonująca.
Natomiast z racji, że Substack ma limit znaków, postanowiłem publikować bibliografię naukową do moich artykułów w ramach "gazetowego dodatku". Dodatek ten jest też wzbogacony o informacje/ciekawostki, których nie zawiera wpis na Substack – załączam grafikę, w jakiej formie artykuł dostępny jest dla subskrybentów Substack.

Poza tym, na Substack ukazał się dziś Suplement do pierwszej części artykułu – polecam zainteresowanym tematyką:

https://texasbocachica.substack.com/p/suplement

Pozdrawiam.

#spacex
#kosmos
#nauka
#tworczoscwlasna
#gruparatowaniapoziomu
______________________________
Obserwuj tag #texasbocachica dla rzetelnych informacji o programie Starship, moich spekulacji technicznych oraz najświeższych wiadomości z Boca Chica – miejsca powstawania statku Starship i przyszłego "terminalu Ziemia-Mars"._
Pobierz
źródło: comment_1611523896Zwi2UB5YpOIkWNGOCK2PE6.jpg
  • 15
Jeśli nie widzisz siebie na powyższej liście, a chciałbyś zostać zawołany do drugiej części mojego artykułu dot. wpływu promieniowania kosmicznego na plany przyszłej kolonii marsjańskiej SpaceX (w cz. II będę się skupiał głównie na rozwiązaniach inżynieryjnych, dowiecie się o pasywnych i aktywnych tarczach oraz możliwościach ograniczania ryzyka już na Marsie), zaplusuj ten komentarz.