Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 40
12 336 + 102 = 12 438

Półkampinos.

Gdy na meteoblue zobaczyłem, że ma być 6-7*C, postanowiłem dołączyć do wyzwania comiesięcznego Gran Fondo. W tym miesiącu temperaturowo lepszej okazji nie będzie.
Ba, nawet ma się pojawić kilka godzin słońca, co o tej porze roku zawsze jest na wagę złota.

Z odzieży problem mogłem mieć tylko ze stopami.
Nie jeżdżę zbyt często zimną porą, ale jak już się zdecyduję pokręcić na zewnątrz przez 1-2h, z reguły stosuję patent z workami foliowami na stopy - działa.
Niedawno kupiłem też skarpety DexShell, które są genialne i zapominam o przemarzających palcach kompletnie... ale tylko gdzieś do 8-10*C.
Chciałem spróbować trzeciego rozwiązania - ogrzewacze do stóp z Decathlona. I szczerze mówiąc zawiodły mnie na całej linii. Widocznie było zbyt ciasno w bucie, żeby mogły się rozgrzać do pełnej temperatury. I tak nie dość, że w stopę mało ciepło, to jeszcze wiatr hulał sobie po całym bucie i mi ją dodatkowo wychładzał.

Nawierzchniowo: całkiem okej. W mieście zdarzał się jej cały przekrój - od czystego suchego asfaltu po mieszankę błota, śniegu czy szklankę. Drogi rowerowe - ich stan to kompletna porażka.
Na wsiach było całkiem w porządku. Ściągając rower z trenażera, do końca się wahałem, czy włożyć szosowe 25 czy gravelowe 32/35. Wybór tego drugiego zestawu okazał się strzałem w dziesiątkę. Z pierwszym pewnie nie ujechałbym 5km bez gleby.

Coś jest nie tak z moją kondycją. Fakt, faktem - przez miesiąc nie tykałem roweru i po tygodniu jazdy wyskoczyłem zrobić setkę, ale z drugiej strony... nigdy nie jechało mi się tak źle. Odczucia miałem takie, jakbym conajmniej pół roku nie wykonywał żadnej aktywności fizycznej. Tętno miałem stabilne, ale podniesione o 20 ud/min do tego, czego normalnie bym mógł oczekiwać. Nawet jak paliłem fajki było niższe... Do tego w ostatnich dniach zauważyłem, że mam zadyszkę, wchodząc na trzecie piętro. Chyba czas zrobić sobie test na antyciała na koronę :o

Total explorer tiles 3140 (+53)
Max cluster size 148 (+10)
Max square size 8 x 8

#rowerowyrownik #rower #triban #wykoptribanclub #kwadraty

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
Pobierz
źródło: comment_1611481937dOVrN85zklAijJMTtV9u0t.jpg
  • 4
@bzdecior: tylko zimowe buty. Wszystko inne jest półśrodkami. Do tego za duże zimowe buty. Ja mam 45 przy 42 normalnej numeracji, ale troszkę przesadziłem bo buty od Chińczyka i bałem się, że będzie bardziej chińska numeracja. Ale te 2 rozmiary, to sobie więcej trzeba brać, żeby było miejsce na podwójne czy nawet potrójne skarpetki (przy minusowych temperaturach).