Wpis z mikrobloga

Nastawiałem się na #pcmasterrace w tej generacji, ale chyba kogoś #!$%@?ło, żeby płacić za pieca o mocy PS5/XSX dwa razy więcej niż kosztują konsole. Ja wiem, że PS5 na razie nie ma, ale i tak łatwiej i taniej go dostać niż takie RTX 3060Ti, które jest trochę mocniejsze od konsoli, do tego dochodzi polowanie na procesory od AMD, których chyba też brakuje. A ceny podzespołów rosną, czy to przez kopaczy czy to przez kurs dolara. Dramat. Nie mówiąc o potrzebie kupna dobrego monitora 1440p/144Hz. Tak, wiem - do konsoli potrzeba telewizora, ale znaczna większość osób telewizor albo już ma albo może używać do innych celów: seriale, filmy, sport, wiadomości etc. Dobrze, że nigdzie mi się nie spieszy i mogę czekać, ale to chyba będzie kolejna generacja z Sony, albo nawet i combo PS5 i XSX, bo to i tak wychodzi taniej niż nowy piec.
#xbox #ps5 #gry
  • 58
@JesusOfSuburbia ja też miałem robić update pc w 2020 ale nigdzie nie mogłem kupić ogarniętej karty graficznej, Cyberpunka w sumie już ograłem i póki co nie chce do niego wracać a nie mam innych gier na horyzoncie dla których tak mocna karta graficzna by była niezbędna. Z resztą mam jeszcze kupkę wstydu do ogarnia na pc, która takiego kompa nie wymaga. Pewnie zaczekam na kolejną serię kart
@JesusOfSuburbia: To nie może trwać dłużej niż kilka miesięcy. Większość ludzi przestałaby wtedy inwestować w pcty, jeśli mieliby wydawać prawie 1900zł na słabiznę RX 570:
https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-rog-strix-radeon-rx-570-gaming-oc-8gb-gddr5-rog-strix-rx570-o8g-gaming-6331205/
Albo prawie 2200zł za GTX 1660 Super:
https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1660-super-gamingpro-oc-6gb-gddr6-ne6166ss18j9-1160a-6317635/
xD
Jednak przewaga PC vs PS5/X jest widoczna ze względu, że na konsoli na necie nie posiedzisz, skoro narzekasz kupuj konsole jaki to problem, dodatkowo 144Hz vs 60Hz jest widoczna i przyjemniej się gra na 144Hz, ceny monitorów 1440p/144Hz się nie zmieniły i prawie tyle samo kosztują bądź deko taniej także takie argumenty trochę z palca wyssane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JesusOfSuburbia: to teraz usiądź i pomyśl: pc to maszyna do pracy, na której przy okazji możesz grać. Składak gdzie na CPU zarabia producent CPU, producent ramu, obudowy, zasilacza itd. To jest ich jedyny zarobek.

Pieniądze za konsolę trafiają do jednej firmy, która nie zarabia tylko na sprzęcie (dobrze jeśli wyjdzie na zero), ale też dostaje procent od każdej sprzedanej gry. Stąd opłaca się sprzedać tanio sprzęt byleby ludzie płacili za gry
@JesusOfSuburbia PC już od dawna to droższa opcja niz konsole. I nic się w tej kwestii nie zmieni. Trudno konkurować z produktem do, którego sprzedaży firma dopłaca zamiast na nim zarabiać.
@Variv: Opcja droższa bo masz dodatkowe funkcje, dodatkowo na konsoli nie zmienisz opcji graficznych a na takim kompie w cenie konsoli zjeżdzasz suwakami w dół i masz płynną rozgrywkę :D
@zirael88: ale ja to wiem, co z tego? Przecież mnie jako klienta to nie obchodzi, liczy się jaki produkt dostaje za jaką cenę. Gry na konsoli można odsprzedawać, na PC nie.
@mienskoduszone: no nie, bo gry na nowych konsolach chodzą w 60fps i często 4K, do tego jest wsparcie do 120 fpsów, np. w CoDzie.
@Czapelek: Mam laptopa, na necie mogę siedzieć na telefonie. Argument, że taka sama moc