Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Siema, mam suczkę, kundelka 2 letniego, 16kg, pochodzenia z labradora. Zdrowy, wysterlizowany. Aktualnie dostaje karmę bravery pork light. Dostałem też syrop aptus apto-flex. Stąd pytanie do znawców tematu, czy pomimo dobrej jakości karmy, zawierającej dodatki na stawy, warto suplementować jeszcze ten syrop?
#psy
  • 10
@Kanzen: wg mnie karma średniawa, w ogóle te wersje light to są zazwyczaj nie są jakieś fajne. Jeśli karmisz tym żeby schudł/nie przytył to lepsze są dobre zwykłe karmy ze zmniejszoną dawką. Bo dawki na opakowaniach to tylko tak sugestia i trzeba je dobrać pod konkretnego psa.
Są różne szkoły dawania suplementów. Ja raczej wyznaję taką w której normalnego, zdrowego psa, który ma umiarkowaną aktywność się nie suplementuje w ciemno preparatami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikaliq: To oddam ten syrop do schroniska, może im się przyda. Ale co z tą karmą jest nie tak? Za mała ilość mięsa? Wcześniej dostawała wiejską zagrodę, alpha spirit(nie smakowała), acanę, ale najbardziej jej smakuje ta. Nie trzymam się dawki, pies ma zawsze jedzenie w misce(może to źle, może nie), ale aktualnie 2/3 dnia jest sam.

Jak nie ta karma, to która?
@Kanzen: jak ja bym ją rozważała Twoją karmę pod pryzmat swojego psa i swoich przekonań to nie podoba mi się że nie ma wyszczególnionego procentowego udziału każdego składnika w składzie, staram się unikać kurczaka w karmach w każdej formie (tu jest tłuszcz drobiowy), jest sporo różnych wypełniaczy między innymi groszek na trzecim miejscu w składzie (są badania sugerujące wpływ roślin strączkowych na choroby serca u psów), cena wydaję mi się wysoka
@Kanzen: stawy wspomaga się psom z konkretnymi problemami, można ewentualnie rozważyć dodatkową suplementację w przypadku rosnących młodych psów raz olbrzymich oraz psów sportowych, zależnie od psa i rodzaju sportu.
Karma ma nieokreślony procent mięsa, dalej masz wymienione trzy skrobiowe źródła węglowodanów, generalnie fajny motyw - light na węglowodanach dla względnego mięsożercy, który powinien czerpać energię przede wszystkim z tłuszczu. Dawkowanie z kosmosu, pies 16 kilo ma dostawać około 240g karmy, dodając
@matra: Probowałem przez chwilę karmić surowym mięsem, lecz nie od razu w 100%. Niestety tak jak kilka pierwszych skrzydełek się dobrze przyjęło, tak później gdy dostała szyje indyczą lub skrzydło to wszystko zwróciła. Nie wiem czy takie elementy w barfie warto kroić na kawałki, czy dawać w całości. Niestety i szkoda, ale nie stać mnie by karmić barfem tak jak niektórzy, że przygotowują posiłki lepsze niż dla siebie XD (wołowina, rybka,
@Kanzen orijen to bardzo spoko karma, naprawdę. Jeśli poszła zwrotka, możliwe że pies zjadł zbyt łapczywie, albo coś nie siadło. Kawałków lepiej nie kroić, pies to nie przeżuwać, jak dostanie mały kawałek to go połknie, a jak większy,będzie musiał oderwać i dopiero wtedy w miarę pogryźć, dlatego elementy z kością lepiej podawać z ręki.
Najtańszy barf to sporo dorbiu, mięso z rozbiórek, trochę wołowiny czwórki, dużo polowania na promocji, ja np dzisiaj
@matra: Jak na razie toleruje wszystkie karmy jakie były oprócz alpha spirit, którą tylko spróbowała i koniec XD Wydaje mi się, że była zbyt ziołowa, ale najlepiej jakby pies sam powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kanzen: jesli Cię to pocieszy, sporo psów nie toleruje AS, a od ostatnich miesięcy na takie doniesienia trafiam coraz częściej. Moja zamieniła się w komorę gazową, a z dupy leciała jen fontanna ;_;