Wpis z mikrobloga

Pytanie do mireczków siedzących w spółkach dywidendowych. Jasnym jest, że roczna wartość dywidend jest zmienna i zależy od wielu czynników, ale gdybyście mieli uśrednić zyski, to jaki procent zainwestowanych pieniędzy wraca do was rocznie w postaci dywidend? Coś koło 5% czy będą to zupełnie inne liczby?

#gielda
  • 12
  • Odpowiedz
@masterix: akurat analiza to mi długo zajmuje, w skrócie tak:
-wybór sektora na który chce mieć ekspozycję
-wstępny wybór X spółek które płacą dywidendy, mają zyski a nie straty itd (odrzucam po prostu po wskaźnikach większość)
-analiza ostatniego roku w spłóce. Sprawdzam perspektywy na przyszłość, czytam raporty kwartalne. Sprawdzam też jak rozliczają wyniki nonGAAP, czy nie robią jakieś abstrakcji księgowej itd
-dodaje wybrane 2-3 spółki z sektora na listę i sobie
  • Odpowiedz
@masterix: polecę po pierwsze i najważniejsze odciąć się od modnych tematów jeżeli nie interesują cię bańki :d Zwróć uwagę że na wykopie czy innym reddicie wszyscy w trzy spółki na krzyż pakują kasę, jeżeli chcesz znaleźć perełkę na longa to musisz być tam gdzie nie ma innych. Co do szukania wiedzy - ciężko mi powiedzieć, bo nie zaczałem przygody z rynkiem teraz tylko ze 3-4 lata temu i nie pamiętam skąd
  • Odpowiedz
@masterix: Sprawdź sobie jeszcze grupę Dividend Kingdom na fb, albo reddita dividends. A ksiazki to np. książka get rich with dividends jest tez po polsku do znalezienia gdzieś w necie.
  • Odpowiedz