Wpis z mikrobloga

Byłem obejrzeć furę w całkiem ładnym stanie, nie jest to co prawda e39 ale nie znalazłem jeszcze w okolicy czegoś co by mi podeszło.
Głowica po remoncie, bo łańcuch rozrządu przeskoczył. Co za tym idzie, jest nowy rozrząd, uszczelka pod głowicą, zawory itp.
Widziałem fotki z napraw, w środku wyglądał na dość czysty, bez nagarów. Po nocy na mrozie ładnie odpalił i ładnie pracuje nawet na zimnym, nie kopci, katalizatory na miejscu i wyglądają na sprawne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I teraz zastanawiam się, czy mogę bez większych obaw wejść w coś takiego, dając 2-3k więcej w porównaniu do innych sztuk, czy wystrzegać się czegoś takiego.
#motoryzacja
  • 12
@bombelek_proboszcza: to sprawdź ile kosztuje silnik do tego cuda na allegro, dolicz robociznę i będziesz znał ryzyko. Ale jak wszystko jest udokumentowane, nie wzbudza nadmiernych podejrzeń przy oględzinach to nie ma też co się doszukiwać minusów na siłę.
@bombelek_proboszcza: no spoko, rozumiem. Zawsze możesz wziąć swojego mechanika, znajomego ogarniętego albo kogoś sceptycznie nastawionego. Możesz też szukać kogoś po grupach na fb, ale to już mega śliska sprawa - możesz trafić bardzo dobrze a możesz trafić na debila pozoranta. Duży to ma piec? Jaki jest koszt takiego silnika z innego egzemplarza? Robiłeś jakieś przeszukanie co tam się sypie? Sporo materiałów jest na yt, często tam szukam w pierwszym momencie.
@bombelek_proboszcza: to w takim razie odpuść sobie, jak nie jesteś pewny tego samochodu :)
Chyba, że tak jak pisałem wyżej masz kogoś, kto jest w stanie ci rzetelnie doradzić. Jak kupisz a nie jesteś przekonany to będziesz miał zwidy, omamy i halucynacje, że coś się dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)