Wpis z mikrobloga

Co zrobic żeby szybko podnieć scoring?


@Kapella92: Nic. Jak nie masz zaległości to BIK nijak się ma do kredytów hipotecznych. Bank rozważając czy pożyczyć ci pól banki na 30 lat nie będzie się przejmował tym ze spłaciłaś grzecznie żelazko na 0%.

doradca mówi, że mógłby być lepszy.

@Kapella92: Doradcza od kredytów hipotecznych?
@kozerus: @dran2: doradca powiedział, że nie jest źle, ale lepiej by było gdybym była zielona w Biku.
Wkładu własnego mam 25% zarabiam więcej niż średnia krajowa. A tu się okazuje, ze różnie może być. Faktycznie scoring mam niski bo kiedyś miałam opoznienie w spłacie, ale to było kilka lat temu. #bluemonday wjeżdża na pełnej.
@Kapella92: Więc, banku nie obchodzi scoring tylko to konkretne opóźnienie. Po 5 latach chyba możesz próbować to korygować, do tego czasu tam będzie siedzieć. Jak nie jest duże to pewnie ugadasz z bankiem.
@Kapella92: 70 pkt. to dobry wynik i tak szczerze to nie przejmuj się tym aż tak bardzo. Główne znaczenie ma tutaj gdzie pracujesz (branża), rodzaj umowy, itp. Jak masz 25% wkładu własnego to z kredytem nie powinnaś mieć problemu.
@Kapella92: 70/100 to dobry scoring. Scoring w BIK nie dziala jak punktacja zwykla - to nie jest tak ze kazdy zaczyna ze 100 pkt i traci lub zyskuje punty - to jest punktacja na podstawie porownainia do innych osob podobnych do Ciebie pod katem dochodowym, demograficznym itp itp - nie przejmuje sie, jesli nie masz opoznien w platnosciach i duzej ilosci zapytan - to jest ok :)
pytanie do kredytobiorców:scoring w Bik 70 a kredyt hipoteczny, czy jest szansa czy mogę się pożegnać z zakupem wymarzonego mieszkania? Co zrobic żeby szybko podnieć scoring?


@Kapella92: Sama ilość punktów nie ma znaczenia, bardziej istotne jest to z jakiego powodu scoring ma taką punktację. Jeśli nie ma widocznych opóźnień to nie powinno być problemów.

A pierwsza pierwsza decyzje dostaje jakoś po kilku dniach tak? Ostateczna dopiero po 2-3msc?


@Kapella92: Zależy
@prerogatywa: bo nie jest to 0-1 :) Moze juz minelo wiele lat, moze jakbys je usunal z bik to podskoczyłby byk do 90/100, może są w sesji statystycznej - nie brane pod uwage do oceny ryzyka kredytowego. Wiele moze byc czynników i powodów.