Wpis z mikrobloga

Czołem!
Wiecie może czy z tej kratki powinno wiać takim chłodem?
Ta kratka znajduje się w kuchni przy suficie i wieje z niej bardzo zimnym powietrzem. Podmuch jest na tyle mocny ze rusza ręcznikiem papierowym znajdującym się na wysokości ramienia. Nie można wejść do tego pomieszczenia bez skarpetek, i bez kapci. Da się coś z tym zrobić? Z tego co wiem nie powinienem tego zatykać ale może znacie jakieś sposoby na to by coś z tym zrobić?
Dodam, że są to stare blokowiska na wielkiej płycie.

#zima #dom #bezpieczenstwo #kiciochpyta #mieszkanie
szubik - Czołem!
Wiecie może czy z tej kratki powinno wiać takim chłodem? 
Ta kratk...

źródło: comment_1610894208fEcqsVLr7fm3O03hLbGYuu.jpg

Pobierz
  • 54
@dzierzgos: nie mam pojęcia. Dużo sąsiadów to są starsze osoby, które wiedzą o tym od lat itd i zapewne nie wiedzą co z tym mogą zrobić.
Dla mnie jest to ruchanie w odbyt, bo okropnie zimno mam na chacie...
A i zapomniałem dodać, że sąsiad mieszkający na przeciwko nie ma tego problemu, więc tylko jedna ściana budynku ma ten problem.
@dzierzgos:
@miecz_przeznaczenia:
No dobra, zgłoszę to do administracji i oni zleją to ciepłym moczem zapewne, ale to co wtedy mogę zrobić? Aktualnie jestem bezrobotny i szukam pracy i nie mam funduszy dodatkowych na walkę z nimi.
Hmm... Straż miejska? Pogotowie gazowe? Nie mam pojęcia, bo nigdy z czymś takim się nie spotkałem, więc wybaczcie, że pytam jak idiota ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Oj to grubo, że tak powiem. I teraz wyobraź sobie, że masz wyciek gazu z instalacji i wszystko zbiera się w mieszkaniu zamiast wylecieć tymi kratkami. To jest przepis na katastrofę budowlana. Każdy kominiarz to powie. Musicie mieć w spółdzielni okresowe przeglady tych kratek to muszą wam robić. Jak nie mają protokołów to kryminał.
Przesewszystkim zgłaszaj do gazowni a jak Cie zepchną z powrotem do spółdzielni to rob inbę na straży pożarnej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szubik: do czasu rozwiązania problemu przez administrację zrób coś, czego nie można robić w budynkach wielorodzinnych - zamontuj w tej kratce wentylator wyciągowy na tyle mocny, żeby był w stanie odwrócić ciąg.
Wtedy niestety to, co wyciągnie z Twojego mieszkania, zostanie wdmuchnięte do sąsiadów. W przypadku wycieku gazu to bardzo słaby pomysł.
Inna opcja to zamontowanie kratki wentylacyjnej z przepustnicą - to rozwiązanie umożliwi przepływ powietrza tylko w prawidłowym kierunku, czyli