Wpis z mikrobloga

@PowaznyHeheszek a wiesz, że kupiłem też parówki. Ale już tyle rzeczy było, że nie dałem.

@ceo2 ja na sos dałem tahini, olej z orzeszków ziemnych (bo taki akurat miałem), trochę sosu sojowego, trochę oleju z chilli (lao gan ma - tutaj go widać), poszatkowany czosnek, zieloną cebulę i dużo kolędry. Ale można różnych rzeczy używać. W takim Hai Di Lao masz ze 30 składników do wyboru przy robieniu sosu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kotbehemoth: a to z talerza w prawym górnym rogu, to z lewej strony talerza to omlet jakiś, czy ten taki śmieszny korzuch z mleka sojowego?
@ceo2 a samą 'zupę' zrobiłem tak, że zrobiłem dobry bulion na warzywach i skrzydełkach kurczaka. Następnie podsmażyłem na oleju posiekany czosnek, cebulkę i imbir, dodałem gwiazdkę anyżu i laskę cynamonu. Potem wlałem gotową bazę (tutaj https://www.wykop.pl/wpis/54915903/wreszcie-dotarla-przesylka-z-baza-do-hotpota-z-sin/ po lewej). Potem dodałem bulion, pogotowałem chwilę, dodałem trochę grzybów, pomidory koktajlowe i suszone daktyle chińskie i trochę cebulki zielonej i jeszcze trochę pogotowałem i voila!