Wpis z mikrobloga

#pytanie #router #informatyka #wifi #pcmasterrace #siecikomputerowe #windows #komputery

Na jednym z lapków mam problem z internetem. Mianowicie - internet działa absurdalnie. Laptop wiekowy, z 9 lat będzie (Samsung RC510-S02). Karta sieciowa(bardziej od wifi?) Broadcom 802.11n(a przynajmniej tak Windows to nazywa).

Internet od nadawcy - do 100 Mbps downloadu. Mój laptop osiąga, konsole osiągają, telefony również. A owy drugi laptop pokazuje na speedtestach różnie, czasami 0,5 Mbps, czasami do 15 Mbps, acz rzadko. Upload z kolei ciągle 15 Mbps.... Wiem, że speedtesty mogą przekłamywać, ale to raczej już za dużo + działa jak gówno. Do routera nie mam dostępu, bo obecnie jest tutaj coś od Vectry, acz z tym raczej nie ma problemu, bo wszystkie inne urządzenia działają + na hotspocie takie same rezultaty. Po kablu nie ma problemu, dochodzi spokojnie do 100 Mbps. Problem więc jest zapewne z kartą sieciową, czy raczej tym czymś co odpowiada za wifi.
Reinstalowałem sterowniki kilka razy, do różnych wersji. Raczej nie w tym jest problem. Z tego co kojarzę, to problemy były tam zawsze z siecią i często trzeba było "diagnozowaniem" naprawiać problemy.

Jakieś rady co jeszcze można zrobić? Wszystkie dostępne sposoby raczej wypróbowałem. Flushowanie dnsów, zmienianie ustawień na sztywno czy nie wiadomo co też robiłem. A jeśli jednak moduł Wifi jest walnięty, to jaką polecacie tanią "kartę" wifi na usb?
  • 11