Wpis z mikrobloga

@InterferonAlfa_STG: 10k to nie mało ale i też nie bardzo dużo, jednak wolałbym aż tyle nie dokładać, ma to być trzeci wóz w rodzinie, dlatego jego roczny przebieg może się zamknąć w 5000km. Ale też nie będę żydował na utrzymanie, mój samochód ma się ze mną bardzo dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Fajoski: jestem z samego środka mazowieckiego, drugą bazę mam na Śląsku także
  • Odpowiedz
@bombelek_proboszcza: Nie bierz Merca, przed E39 miałem w208 2.3k - osiągi podobne do 2.8 ale zupełnie inna (gorsza) kultura pracy, spalanie większe, części droższe, za to rdzewiał jak wściekły i był zdecydowanie mniej wygodny, zwłaszcza na trasie gdzie przy 140km/h robiło się naprawde głośno.

M52B28 na dwóch vanosach ma lepszą dynamikę na niższych obrotach, za to na jednym masz mniej rzeczy które mogą się popsuć. Osobiście nie robiłoby mi różnicy
  • Odpowiedz
za to na jednym masz mniej rzeczy które mogą się popsuć. Osobiście nie robiłoby mi różnicy na ilu vanosach jest, kieruj się stanem


@Fajoski: wspolczuje, zmienna faza rozrzadu zapewnia 20-30% roznicy w przebiegu momentu i bez wylozenia 15k na turbienie nie jestes w stanie nic poprawic w tym zakresie (
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: Ty normalny jesteś że mnie od cwaniaczków wyzywasz? XD
Tak czy inaczej nie jest to auto do #!$%@?, czy to w manualu czy automacie. Dodatkowo przy TU dochodzą ci pierdoły typu disa z gównolitu czy pompa wtórnego powietrza która potrafi po prostu wyć.

Jeśli jednak aż tak wielką różnicę robi ci te 20-30% różnicy w przebiegu momentu (zawrotnych 280nm które w TU masz dostępne 400rpm niżej) to w pojedyńczym vanosie wkładasz kolektor z M50b25, wałki z S52, wydech, strojenie i podchodzisz w okolice 250 koni mechanicznych z nakładem zdecydowanie mniejszym niż uturbienie, a objedziesz każde B28tu czy M62B35.

Odnośnie tapicerki to u mnie wymiana zwykłych foteli na sporty zajęła 30 minut, tylna kanapa schodzi w 5 sekund, boczki to też chwila. Dołożenie elektryki to nie problem, z pamięcią jest więcej #!$%@? ale też nie jest niemożliwe. A temat dokładania tylnych podwójnych szyb do touringa to jest na pewno to co OPa interesuje xD Równie dobrze mógłby kupić auto z podwójnymi szybami i chcieć przyciemnić - ciekawe jaką miałby minę gdy zamiast czarnych szyb wyszłyby
  • Odpowiedz
Tak czy inaczej nie jest to auto do #!$%@?, czy to w manualu czy automacie


@Fajoski: nie xD no wcale. Nie jest do #!$%@? po autostradach 200 w ciszy i spokoju miedzy miastami wojewodzkimi rzeszy. Ani troche...

Potem opisujesz jak mozna wydłubać auto z serii
  • Odpowiedz