Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo #gownowpis

Ah shit, here we go again

Im wiecej warzymy jako #browarczterechwykopkow tym wiecej dziwnych rozwiązań by się nie narobić XD
Woda w butelkach
Dzien wczesniej mycie sprzetu, który jutro tylko spryskam starsanem
Zapas whisky uzupełniony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zapas starej poscieli, którą rozkładamy w korytarzu i łazience, zeby przypadkiem nie roznosić syfu po mieszkaniu XD
Pani Gosia z browar bizu juz mi mówi po imieniu jak przyjezdzam po składniki i daje dodatkową krówkę dla różowej.
D.....u - #piwowarstwo #gownowpis

Ah shit, here we go again


Im wiecej warzymy...

źródło: comment_1610640076oNCL0r1aRqtpWOkpWjEX6k.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@drzwi_do_piwnicy: U mnie to w sumie tyle co samo na palniku, tyle że między zmianami temperatury robię coś innego, studzenie to jakieś 5-10 minut, zadanie drożdży (rozrobionych przed wysładzaniem) i cyk po robocie. Z myciem około 2,5-3h. A u ciebie?
  • Odpowiedz
@wertychochlik: @srutownik: kurła pisałem i się strona cofnęła. A więc jeszcze raz. co do ceny to można znaleść na necie taniej. Nie pamiętam za ile i gdzie kupowałem ale w głowie mi świeci właśnie 20 metrów(zwoje plus wyprowadzenie za gar rurek). Zrobiłem chyba 20 lub 21 zwojów z przerwami około 0,8cm. Co do sposobu zrobienia to zrobiłem tak by w garze był luz( gar powiedzmy 40cm w środku
  • Odpowiedz
@srutownik: Dosyć sprężyste. Przy miedzi cienkościennej (grubościenna służy do instalacji C.O. a cienka do instalacji freonowych-klimatyzacja itd. Jednak miedz wymaga ciut wyczucia aby jej nie spłaszczyć przy gięciu-podobnie jest jak byś próbował zgiąć plastikową rurkę, przy braku wyczuciu ją złamiesz ;) ) może się wydawać że ciężko się wygina(chce się prostować) dlatego polecam dużo cierpliwości i trytek-nawet nie muszą być jakieś mega drogie i długie, jeżeli robisz to pierwszy raz.
  • Odpowiedz
Skręcałem w 3 miejscach (po obwodzie-to skreślić bo źle to określiłem) dzięki czemu jest sztywna.


Oczywiście że chodziło mi o 3 punkty na okręgu co około 120st w których skręcałem drutem miedzianym z przewodu YDY 3x2,5mm^2 jakieś 1,5-2m
  • Odpowiedz
Przy rurce karbowanej może się wydawać że ciężko się wygina(chce się prostować) dlatego polecam dużo cierpliwości i trytek-nawet nie muszą być jakieś mega drogie i długie, jeżeli robisz to pierwszy raz.

@srutownik: chyba muszę się w końcu wyspać xD
  • Odpowiedz