Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo #gownowpis

Ah shit, here we go again

Im wiecej warzymy jako #browarczterechwykopkow tym wiecej dziwnych rozwiązań by się nie narobić XD
Woda w butelkach
Dzien wczesniej mycie sprzetu, który jutro tylko spryskam starsanem
Zapas whisky uzupełniony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zapas starej poscieli, którą rozkładamy w korytarzu i łazience, zeby przypadkiem nie roznosić syfu po mieszkaniu XD
Pani Gosia z browar bizu juz mi mówi po imieniu jak przyjezdzam po składniki i daje dodatkową krówkę dla różowej.
D.....u - #piwowarstwo #gownowpis

Ah shit, here we go again


Im wiecej warzymy...

źródło: comment_1610640076oNCL0r1aRqtpWOkpWjEX6k.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@srutownik: Tak tak, jeden krążek ileś metrów. spokojnie wejdzie do paczkomatu bo to nie jest duże ;) Pamiętaj przed kupnem sprawdzić czy masz do czego ją podpiąć w mieszkaniu (jakiś kranik z gwintem lub pod baterię prysznicową) Jak masz do czego podpiąć do pozostają zakupy w typowym Obi dokupić przejście z gwintu jaki masz na szybko złączkę typowo ogrodową, złączkę do węża oraz odpowiedni wąż (dla 16mm średnicy pasuje wąż
  • Odpowiedz
@bomba4 dla nowociot jak my jest XD

@drzwi_do_piwnicy: @AVATARKUBA122: już po warzeniu.
Zaczęliśmy z @wyjadamzgarnka równo o 9:00 [włączenie kotła i wlanie wody], wiadro do lodówki z zadanymi drożdzami włożyłem o 13:02

Mycie kotła i hop spidera zajęło nam z 30min, kosz z zasypem umyliśmy w czasie nagrzewania się wody po wysładzaniu. Staralismy się dzisiaj jak najbardziej zoptymalizować proces i chyba wyszło.
D.....u - @bomba4 dla nowociot jak my jest XD

@drzwidopiwnicy: @AVATARKUBA122: już...

źródło: comment_1610719170YzzzrZjbDKObzPBFJpaJxB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: I masz jakąś różnicę temperatur miedzy takim a takim pomiarem? Kiedyś sprawdzałem 3 sposoby(cieklokrystaliczny, sonda przyklejona do fermentora i sonda w srodku i róznica była +/- 0.5 Dlatego zrezygnowalem z wkładaniem sondy do środka, a u was jak?
  • Odpowiedz
@bomba4: własnie różnie. +/- 1*C stąd powtórka.
Docelowo @maciakulpa ma zrobić w końcu dławik i w nim sonda połączona z raspberrypi i dane w necie. Podobne rozwiązanie jest w G30 - gotowy dławik i wystarczy sam termometr wsadzić i wsio
  • Odpowiedz