Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
ja akurat nie jestem za takimi podatkami, wolałbym w okolicach 60% w najwyższym progu. Po prostu tłumaczę że nie mają one nic wspólnego z komunizmem.

@tell_me_more: nikt kto zarabia na etacie nie jest bogaczem takim aby było usprawiedliwione zabrać ponad połowę wypracowanej kasy. W ogóle te potyczki o PIT w kontekście "opidatkujmy bogatych", serio? XD
Bogaty to ma 10 mieszkań na wynajem i #!$%@? płaci, a nie PIT od pracy
  • Odpowiedz
Gospodarczo jak najbardziej, ogromne opodatkowanie, państwowe molochy, pierdyliard koncesji.


@Trybus: xD

Wkażesz gdzie w programie mają to ogromne opodatkowanie? Albo państwowe molochy i pierdyliard koncesji?
Możesz określić i uzasadnić czy wprowadzenie w końcu opodatkowania progresywnego zamiast jak to jest teraz degresywnego to coś złego?
  • Odpowiedz
"wolność światopoglądowa" w wykonaniu lewactwa byłą również w komunizmie - obywatele musieli zachowywać się społecznie wg. wytycznych władzy


@wladyslaw-krakowski: Tak? Ciekawe, czy protestujesz przeciwko art. 196 KK dotyczącego "obrazy uczuć religijnych"? Zgodzisz się, że wg tego, co napisałeś, ten zakaz jest to czysty komunizm w praktyce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ajuto00:

Tak? Ciekawe, czy protestujesz przeciwko art. 196 KK dotyczącego "obrazy uczuć religijnych"? Zgodzisz się, że wg tego, co napisałeś, ten zakaz jest to czysty komunizm w praktyce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


"obraza uczuć religijnych" powinna być rozpatrywana jak najbardziej w sądzie, ale z powództwa cywilnego, chociaż jest to bardzo wątpliwy temat, podobnie jak "czyn nieobyczajny". Złożony temat, ale karnistą i konstytucjonalistą nie jestem.
  • Odpowiedz
@wladyslaw-krakowski: Polityczna poprawność => komunizm, ale "obraza uczuć religijnych" cacy. Podoba mi się to dwójmyślenie. Wpieprzanie symboli religijnych w każdą możliwą sferę publiczną też nie jest oczywiście komunistyczną tresurą obywatela, prawda? Bo jak my narzucamy to jest ok, ale jak inni, to już straszliwy komunizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ajuto00: Aha, podoba mi się lewackie określenie z góry drugiej osoby. To u was naturalne. Mają być kategorie i klasy. Polityczna poprawność to farsa, która wprowadza właśnie cenzurę tych określeń, które pewne grupy uznają za obraźliwe. Tak samo zwyzywanie kogoś od pedała na ulicy jest obraźliwe jak i bluźnienie na boga pod kościołem czy namalowanie czegokolwiek w miejscu kultu religijnego, obrażanie symboli czy wierzących. Tu jest właśnie wasz problem, że
  • Odpowiedz
@grubson234567: Bo po pierwsze swego czasu lewicujące dzieci nazywały co drugą osobę faszystą ( ͡° ͜ʖ ͡°) A po drugie żeby znaleźć prawdziwych faszystów albo nazistów to trzeba chodzić po lasach albo zaglądać na 4chana, podczas gdy komuniści normalnie sobie siedzą w Sejmie, na fejsbuku, w telewizji itd.
  • Odpowiedz
@zalozylem_usunalem_powrocilem: Bo oni wierzą, że "komunizm jest dobry, ludzie byli źli", czyli, że z systemem było wszystko w porządku tylko ajj, ten Stalin, ten Mao, no nie podumali, to źli ludzie byli, ale następnym razem na pewno się uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyobraź sobie ból dupy gdyby ludzie mówili "nie no, nazizm/faszyzm nie jest zły, trzecia rzesza to nie był prawdziwy nazizm, to tylko ten
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: Bo formalnie odwołują się do faszystowskiego ruchu narodowego z II RP? Wiesz tego który był delegalizowany, rozbił się na dzieśiątki mniejszych mniej-bardziej radykalnych w latach 30 i dzisiaj wszyscy udają że reprezentują "najlżejszy odłam na wzór SN" ( ͡° ͜ʖ ͡°) O samym np. Bosaku, który lubuje się w towarzystwie europejskich partii faszystowskich (także tych, które się z tym nie kryją jak forca nuova odwołująca
  • Odpowiedz
@grubson234567: Okej, to jest sensowny argument, aczkolwiek wydaje mi sie, że często się ich krytykuje nadmiernie, ale to może dlatego że sam raczej jestem (umiarkowaną) konserwą. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ich program jest faktycznie konserwatywno-socjalistyczny czy też narodowo-socjalistyczny jak kto woli (szybko rzuciłem okiem tylko na wikipedii) ale nie wzbudza we mnie wielkiej paniki. Równie dobrze można PiS nazwać narodowymi socjalistami a więc nazistami.
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: Ja tam wole katoKomunizm jesli idzie o pisowców ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wybacz bosaka i całego środowiska narodowego nie trawię i nie będę. Tym bardziej obawiam się że przyjdzie czas że rozsadzą konfę, jak rozsadzili K'15.
  • Odpowiedz
@Trybus: to nie jest komunizm. Komunizm oznacza zniesienie własności prywatnej. Opodatkowania nie ma bo i co chcesz podatkować, jak wszystko jest własnością wspólną? Myślcie trochę.
  • Odpowiedz
Gospodarczo jak najbardziej, ogromne opodatkowanie, państwowe molochy, pierdyliard koncesji.


@Trybus: Gospodarczo to i PiS jest komunistyczną partią, bo takiego powrotu hitów PRL to dawno nie mieliśmy.
  • Odpowiedz
Gospodarczo jak najbardziej, ogromne opodatkowanie, państwowe molochy, pierdyliard koncesji.


@Trybus: pomiędzy socjaldemorkracją a komunizmem jest duża różnica której nie zrozumie ktoś tak niewyedukowany jak ty. Różnica tak duża że takie poglądy miał ukochany przez prawaków Orwell którego książki krytykowały ustrój totalitarny występujący m. in. w komunizmie.
Więc jeszcze raz: NIE RAZEM TO NIE SĄ KOMUNIŚCI. I wbij to do swojego tępego łba.
  • Odpowiedz