Wpis z mikrobloga

Dobra, chyba w każdym gejmdewowym projekcie przychodzi taki czas xD
A mianowicie - na serio się zastanawiam czy nie porzucić #hobomony ;;

Ale do rzeczy xD Od miesiąca się zmuszam, żeby cokolwiek zrobić w gierce i kończy się na tym, że robie 1 sprajt, napisze 3 linijki kodu albo bezmyślnie się gapie w godota, problem jest taki, że ja naprawdę chcę zrobić tą grę już ukończoną grywalną, ale nie chce mi się też jej robić xD

Jestem świadom swoich możliwości i umiejętnośći, jestem w stanie skończyć tą grę, jestem w stanie napisać ją tak, aby była jakkolwiek grywalna i przyjemna, ale właśnie nęka mnie teraz pytanie "po co".
Sama satysfakcja zrobionej gry chyba mi nie wystarczy, niby nadaje się to na portfolio czy coś, ale jest to dosyć odległa korzyść, a wiadomo jak to jest z rzeczemi które dopiero za jakiś czas profitują

Dodatkowo byłbym niezadowolony sam z siebie, jeżeli gra by była robiona na siłe, to znaczy jeżeli bym sie zmuszał do robienia jej to by była widocznie gorsza, w końcu najlepsze gry robią pasjonaci, nie?

Myślałem o zrobieniu grywalnego demo, jakoś do 1 gyma powiedzmy, ale właśnie jest ten problem, że mi się nie chce xD
Nie chcę robić tej gry na siłę, chce mieć ją skończoną, chce cokolwiek robić, ale jednocześnie mi się nie chce xD #!$%@? xD

Mam listę rzeczy które musze napisać, próbowałem je sobie rozłożyć w czasie, bawić się w deadline, że jak do jutra nie napisze tego to mi matka umrze czy coś, ale to nie działa xD

Mam poczucie obowiązku, że co się zaczeło trzeba skończyć, ale nie jestem w stanie sie zmusić do pracy ;
;


Przepraszam, musialem to wyrzucic z siebie xD
#godot #gamedev #programowanie #python #zalesie
Pobierz
źródło: comment_1610453947lnpVEFkmntKvO0R5ZI9Pkc.jpg
  • 16
@synbozy777: Każdy ma takie chwilę, ale niestety tworzenie gier to nie jest zawsze pasja i uśmiech na twarzy. Czasami tak jest, że dany projekt nas męczy, motywacji brak, ale właśnie te najlepsze gry nie powstają z samej pasji, a ciężkiej pracy, częstego zmuszania się. Możesz zmienić projekt i na początku będziesz mieć motywację, ale później tam samo spadanie. Rada ode mnie: nie porzucaj projektu, tylko zrób sobie kilka dni wolnego i
Mam listę rzeczy które musze napisać, próbowałem je sobie rozłożyć w czasie, bawić się w deadline, że jak do jutra nie napisze tego to mi matka umrze czy coś, ale to nie działa xD

Mam poczucie obowiązku, że co się zaczeło trzeba skończyć, ale nie jestem w stanie sie zmusić do pracy ;_;


@synbozy777: Pisz mi co tydzień jaki masz plan.

Jak nie wykonasz to 5 dyszek dla mnie. i tak
@synbozy777: a co byś chciał zrobić? To, że się znudziłeś jest normalne, ale na pewno jest coś z programowania co byś chciał zrobić.

Może to być np. AI (drzewa decyzyjne itd.) - no to dodaj AI do gry, może symulacja ruchu ulicznego (to dodaj ruch uliczny do gry), może dla odmiany jakaś grafika 3D w Godocie (to dodaj easteregg/minigrę z grą 3D z nałożonym filtrem pikselizacji do gry).

Nie traktuj projektu
@Moroder: w zasadzie jedyne co zostało to programowanie i troche grafiki
Problem jest taki, że musiałbym przepisać 2 większe skrypty całkowicie od nowa, ogarnąć system sejwów, AI, dialog boxy rozbudować, napisać od nowa ekwipunek i jeszcze kilka rzeczy

Jestem w stanie to napisać, oczywiście posiłkując się internetami, ale problemem jest samo pisanie, jest tego sporo, nie jest to aż tak łatwe i dosyć męczące

Bym musiał poświęćić jeszcze sporo pracy zeby
@synbozy777: co mnie motywuje do pracy nad projektem to zabawa z nim. W pewnym momencie mój pierwszy, poważny ale porzucony projekt mnie wymęczył do cna, bo 30 dni, dzień w dzień, dłubałem w Blenderze i już miałem tej #!$%@? dość. do teraz cringuje jak muszę otworzyć Blendera a minęły 3 lata.

Ostatni projekt, Pirate's Keel, był fajniejszy, bo momentami bawiłem się fizyką. Zrobiłem podstawowe AI, dodałem kilkadziesiąt łódek z przesadzonymi jak
@synbozy777: Ja polecam sobie pooglądać filmiku z kanału GDC (gamedev conference) i na pewno coś cię natchnie.
Raczej nie polecam porzucać od razu projektu dlatego tylko że chwilowo spada motywacja, bo to samo będzie z każdym nastepnym projektem (pic related).

Tu przykładowy wykład: How to Do Good Work When You Don't Know What to Do
https://www.youtube.com/watch?v=4DWdnoLosZ8

Ze swojej strony polecam:
1. Nie zmuszać się do pracy w dni kiedy motywacji nie
Pobierz
źródło: comment_1610462438NkDl6dnn7RRMAbczXdFXnN.jpg