Wpis z mikrobloga

Boje się strasznie o post-Finasteride system.
Jestem na Finie od września 2020 0,5mg dzienie
Skutki uboczne jakie zauważyłem to mniejsze libido i gorsze samopoczucie.
Myśle o przerwaniu kuracji.
A jak u was z tym?

#zakola #finasteryd #lysienie
  • 24
  • Odpowiedz
@Major_Kogz: Jest trochę opinii, że po finasterydzie ludzie mają mniej energii więc widocznie to też ma na to wpływ tylko nie jestem pewny w jaki sposób. Może to podwyższona prolaktyna?
Tak czy siak skoro gość widzi pogorszenie po zaczęciu finasterydu to widocznie problem nie leży w testosteronie.
  • Odpowiedz
@kerri widzisz ja to widzę trochę inaczej. Akurat sam biorę i różnicy w poziomie energii nie widzę.
Moja teoria jest taka, że organizm pod wpływem jakiegoś czynnika przestaje produkować testosteron w właściwej ilości i przestawia się na produkcję dht. Tak wiem dht powstaje z testosteronu, ale wymaga mniej wysiłku i jest dużo silniejszy. Tak jest łatwiej dla organizmu. Dlaczego tak jest? Nie mam pojęcia. Być może wada genetyczna lub właśnie jakiś czynnik
  • Odpowiedz
@Major_Kogz: Ale co ma równowaga testo-dht do łysienia, skoro oba hormony działają zle na włosy? wiadomo, że dht działa znacznie mocniej ale testosteron też trochę szkodzi.
  • Odpowiedz
@kerri o właśnie o tą równowage chodzi. Testosteron nie szkodzi włosom. Włosy masz najlepsze jak masz 20 lat? Tak bo wtedy masz najwyższy poziom teścia.
Wiesz to długo nim bym Ci to wyjaśnił za długo na pisanie. Poprostu ja po przeczytaniu wielu badań itd doszedłem do takiego wniosku.
  • Odpowiedz
@Major_Kogz: Był gość, który jakimiś lekami zbił prawie całkiem dht i jednocześnie brał testosteron. Włosy nadal mu leciały więc jaki wniosek z tego? albo po co ludzie którzy stosują dutasteryd biorą również np CB 03 01?
Słyszałem też coś o tej równowadzę na bodajże HLT albo reddicie ale za dużo rzeczy przeczy temu.
  • Odpowiedz
@kerri a widzisz ja widziałem relacje typa który podbił testo o 400% i włosy odrosły. Oczywiście bez redukcji dht.
Ja nie twierdzę, że drastyczny spadek testo jest jedyną przyczyną łysienia.
CB z tego co wiem ma działanie przeciwzapalne. Stosują go po to bo jak wiadomo łysina to blizna bo ataku dht.

Wiesz tak naprawdę wiadomo tylko tyle, że redukcja dht przez blokowanie 5ar pomaga albo przynajmniej zatrzymuje proces łysienia. I tyle. Nadal
  • Odpowiedz
@Dormer: To spróbuj 0,5mg co drugi dzień, bądź 0,25mg codziennie. Nie jest powiedziane, że mniejsza dawka nie zatrzyma Ci łysienia, a jeśli zadziała to po kiego grzyba się faszerować większymi dawkami.. Jak ktoś nie ma agresywnego łysienia, to moim zdaniem powinien startować od niskich dawek. Jak zrezygnujesz z fina to masz jeszcze RU58841.
  • Odpowiedz
@Major_Kogz: DHT szkodliwym hormonem?? Chłopie, jeden z ważniejszych hormonów dla faceta, no może w dorosłym życiu już nie aż tak, ale dalej ma wpływ na siłę mięśniową, libido, erekcję, jakość elekulatu i duży wpływ na pracę mózgu - na dłuższą miarę ma wpływ na jakieś płyny mózgowe co nie jest ukazane w w skutkach ubocznych. Oraz jedna z uboków które ludzie na zauważają odrazu a co u mnie po 2 tyg
  • Odpowiedz