Wpis z mikrobloga

Wg. najnowszego raportu GUS w III kw 2020 ceny mieszkań rosły zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Zapraszam zwolenników teorii spadkowych do komentowania, dlaczego to nie prawda a ten raport nie ma sensu ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/gus-ceny-mieszkan-w-gore-najbardziej-w-wojewodztwie-mazowieckim/fggbd3x

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
  • 18
@rm-rf: ONET = Żydzi
oni zawsze chcą dla nas źle taki jest mój argument
według raportów NBP i canatorium ceny transakcyjne spadają także ofertowe ......
Ceny lokali mieszkalnych wzrosły o 10,9 proc. rok do roku w trzecim kwartale 2020 r., a w ujęciu kwartalnym - o 2 proc., podał Główny Urząd Statystyczny.


@rm-rf: bez podawania danych na temat rynku pierwotnego i wtórnego oraz wolumenu transakcji (który znacznie spadł), no pliz po raz drugi.
W artykule jest podział na pierwotny i wtórny. A wolumen z pierwotnego masz w raportach od deweloperów giełdowych i ten też ma się dobrze.


@rm-rf: podajesz wartość, która jest średnią ważoną GUS i nie odnosi się do żadnego z rynków. Wolumen znajduje się w raportach NBP, bo raporty spółek giełdowych jako analiza nie pokazują pełnego obrazu rynku, a ten wolumen równo siadł co pokazują dane zbiorcze.
@rm-rf: nie ma sensu się spierać. Wykopowi biznesmeni wszędzie widzą spadki, ale jeszcze się wstrzymują z wydaniem swoich milionów na mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Najlepszy jest mickpl, który kupił mieszkanie w wielkiej płycie, a potem pozakładał multikonta i zaczął swój spam xD
@Ogau: W mieszkaniu w wielkiej płycie nie ma nic złego, często są fajnie zlokalizowane, jest sporo zieleni dookoła etc ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam kupiłem jedno ponad dwa lata temu i dobrze na tym wyszedłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rm-rf: Czy podane przez GUS "ceny" to ceny ofertowe, czy transakcyjne? Nie znalazłem wyjaśnienia.
Raport NBPu nie zostawia niedomówień i podaje te dwie wartości oddzielnie. Np dla Warszawy średnie ceny (rynek wtórny) z transakcyjne Q3 względem Q2 spadły o 3%. (ofertowe wzrosły o 1,7%)
Względem Q3 2019 transakcyjne wzrosły o 5,3%.
Źródło: https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/publikacje/rynek_nieruchomosci/index2.html
december12 - @rm-rf: Czy podane przez GUS "ceny" to ceny ofertowe, czy transakcyjne? ...

źródło: comment_1610367078XLAlf7S4e6PHAwqfcbInY5.jpg

Pobierz
@alex-fortune: ja nie mówię, że jest w tym coś złego. Sam mieszkałem 19 lat w takim mieszkaniu. Mówię tylko co kieruje naczelnym ekspertem wykopu do sprawy spadków cen mieszkań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Względem Q3 2019 transakcyjne wzrosły o 5,3%.


@december12: czyli ktoś czekający na spadki straciłby w ciągu roku 5,3% + koszty wynajmu nieswojego mieszkania + wzrost cen materiałów budowlanych, bo inflacja #!$%@?ła w kosmos. No jak nic trzeba poczekać. Jeszcze trochę, jeszcze chwileczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogau: za to na pierwotnym wg tych samych danych spadek w ciągu roku o 0,9% (ceny transakcyjne). A w Q2 było to 5%, więc ci którzy poczekali mogli zarobić.

Zależy od dat i sytuacji, ale zmieniło się jednak, że teraz "zależy", a wcześniej rosło bez względu na wszystko ¯\_(ツ)_/¯