Wpis z mikrobloga

siema mirki.
Wygląda na to, że na kontenerze, który aktualnie działa nie mam żadnego shella (?). Czy możecie mi poradzić co w takiej sytuacji zrobić? :D
docker exec -it a8c4472ea020 /bin/sh Próbuję uruchomić shella (próbowałem różnych ścieżek zarówno do sh jak i basha w /bin, /usr/bin jak i podania samego sh ) w kontenerze o ID a8c4472ea020. Dostaję komunikat o treści: > OCI runtime exec failed: exec failed: containerlinux.go:344: starting container process caused "exec: \"/bin/sh\": stat /bin/sh: no such file or directory": unknown
Jest to obraz plexserver.
docker-compose :

version: "2.1"
services:
plex:
image: ghcr.io/linuxserver/plex
container_name: plex
network_mode: host
environment:
- PUID=1000
- PGID=1000
- VERSION=docker
- UMASK_SET=022 #optional
volumes:
- /home/kyych/dyskHDD/plex/config:/config
- /home/kyych/dyskHDD/downloads/completed/:/tv
- /home/kyych/dyskHDD/downloads/completed/:/movies
restart: unless-stopped

#linux #docker #devops
  • 12
@TMBRK: Nigdy z tego narzędzia nie korzystałem, ale tak z ciekawości to dlaczego chcesz się logować do shella? Wygląda na to, że ta apka śmiga na www. Jest też poradnik w dokumentacji, gdzie można to postawić na rzeczywistym hoście.
@wari4t: teraz bym właśnie chciał do portainera. Wcześniej chciałem się zalogować do plexa, by sprawdzić czemu jednego filmu nie widać w bibliotece, no i okazało się, że próbowałem się wbić do portainera. Teraz z czystej ciekawości się zastanawiam czemu nie mogę uruchomić na kontenerze z portainerem shella, może się przyda w przyszłości :p