Wpis z mikrobloga

@lajsta77: Nie są zachowane bo na zdjęciu Ziemia i Księżyc nie są na płaszczczyźnie prostopadłej do aparatu. W rzeczywistości Księżyc jest na oko ze 3 razy dalej.( ͡° ͜ʖ ͡°) Łatwo sprawdzić, między Ziemią a Księżycem zmieści się 30 kulek wielkości Ziemi. Albo dwa i pół Jowisza.( ͡° ͜ʖ ͡°)
to zdjęcie chyba i tak jest jeszcze pod kątem i w rzeczywistości księżyc jest jeszcze dalej. Średnica księżyca to ponad 100-krotnosc odległości od ziemi a tu jest na pewno mniej


@gosurosu: No właśnie próbowałem sobie wyliczyć odległość z proporcji (średnica ziemi w pikselach do odległości między dwoma obiektami w pikselach) i wyszło 44800km, do rzeczywistych 384400km trochę brakuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kiedy planujesz zamieścić kolejny wpis na blogu? :)


@Grewest: Nie wiem – u mnie to działa tak, że moja głowa niemalże mimowolnie układa treść jakby w tle, na stand-by. I w pewnym momencie informuje mnie, że już można zapisywać – wtedy siadam i zapisuje, żeby mieć spokój i przenieść zasoby na coś innego... niestety ten system funkcjonuje ostatnio dość ślamazarnie, chyba za dużo zadań w tle, dawno nie resetowałem;)