Wpis z mikrobloga

@RubinWwa: A czy widać, że Sauron miał mieć rację? Bo wiesz, to wciąż kwestia interpretacji, a ciężko jest nie odnieść takiego wrażenia czytając Cykl Inkwizytorski. Możesz się podzielić swoją interpretacją Tolkiena, jeśli chcesz.
@mastergame1311: Podstawowa umiejetnosc pisarza, wogole podstawowa umiejetnosc pisania tekstow to zdolnosc do tworzenia abstrakcyjnych wydarzen i osob. To nie jest zadna racja, to bardziej cos co ma dac do myslenia, to jest wlasnie ta subtelna roznica miedzy opowiescia a propaganda. Propaganda to poglady autora wtarte prosto w twarz abys mial odczuwac to co chce autor, powiesc to pewne rozwazania ktore jednych rozsmiesza drugich rozzloszcza. Polska fantastyka jest kiepska, ja jej nie
@mastergame1311: stary, Mordimer w cyklu brzydził się seksem gejowskim i to tyle. Nikogo na stos za to nie wysłał chociaż mógłby. Czemu taka postawa to jest niby homofobia? Ewidetnie pomimo osobistej niechęci do czegoś takiego to osoby homoseksualne tolerował.
@DiscoKhan: Homofobia? Bardziej kryptogejostwo, patrząc na częstotliwość. Przy okazji, obejrzałeś materiał? Jestem tam podany ładny fragment, który jest przeciwieństwem tego, co napisałeś.

btw jak możesz być homofobem jak nie zabijasz gejów top kurna kek
@mastergame1311: Dla mnie jej poglady sa gówniane i kretynskie, i zwyczajnie chce zastapic jedna zenade druga zenada. Z ta roznica ze "prawicowi" pisarze daja wszystkie watki, silne kobiety, madre kobiety, glupich mezczyzn, itd natomiast fanatycy szurowskich lewicowych teorii o rasach i plciach wszedzie dadza dokladnie tego samego genialnego murzyna i genialna kobiete oraz glupich brzydkich zlych slabych bialych mezczyzn
@RubinWwa: Chwila, dla ciebie nieuważanie kobiet za kawałki mięsa to lewicowe teorie? Bo niczego "cięższego" ona nie podała. Ja już chyba nawet żadnych argumentów nie mam, skoro do bycia "lewakiem" wystarczy coś takiego. Piekara napisał średnią książkę w której zawarł swoje gówniane poglądy i żadni wyimaginowani "fanatycy szurowskich lewicowych teorii" tego nie zmienią.
@chrominancja: Widzę, że hajs się nie zgadza, to zaczęło się uderzanie w monetyzację na YT? Zabawne, szczególnie, gdy kanał tworzy współautorka Tequili, w której też fabuła się kupy dupy nie trzyma i generalnie cały komiks trącił amatorką. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zuk55: polecanie komuś czytania ze zrozumieniem jest najbardziej grubiańską formą reprymendy i zauważyłem że tylko debile to mówią
@Gacrux: O ile nie zgadzam się z argumentem ogólnie, tak uważam, że @zuk55 nie jest zwyczajnie w stanie przyjąć krytyki danego dzieła, więc zamiast w jakiś sposób uargumentować jego postawę postanowił jednym prostym trickiem pojechać po krytykującej jednocześnie nic nie pisząc. Chciałbym wiedzieć, co źle powiedziała pani z filmiku, bo ja książki czytałem i na niewiele mogę ponarzekać w tym zakresie.
@mastergame1311: no ale inkwizytor brał się za gościa tylko dlatego, że był gejem czy dlatego że był gejem i w dodatku miał sporo za uszami? Bo wiesz, to trochę zmienia postać rzeczy.

Inna rzecz, że ona krytykuje cykl inkwizytorski biorąc pod lupę pierwsze trzy części gdzie prawie każdy zgadza się, że były raczej słabe. Jak to czytałem jeszcze w gimnazjum to pamiętam, że tam było od chory literówek chociażby, teksty były
@DiscoKhan: Kolejne dzieła nie naprawiają poprzednich, tak samo jak poprzednie dobre nie poprawiają kolejnych słabych. Dla wielu osób tych kilka książek będzie wystarczającym materiałem do tego, by określić, czy reszta będzie im się podobała, jako że podobne elementy (świat, postacie, motywy) przejawiają się w dalszych częściach.

Nie chodzi tu o to, czy inkwizytor brał się za kogoś, tylko o przedstawienie homoseksualizmu w świecie które dziwnym trafem pokrywa się z tym, co
@mastergame1311: okej ale jeżeli recenzujesz CYKL inkwizytorski to go recenzuj a nie wybrane pozycje.

Naprawdę nie rozumiem jak można tego bronić. Wiesz niektorzy Robetta Pattinsona uznali za beznadziejnego aktora po jego rolach w Zmierzchu ale taka opinia chyba byłaby obecnie raczej godna wyśmiania?

W drugą stronę to też działa, po opowiadaniach Wiedźmińskich mialem raczej dobrą opinię o Sapkowskim jako o pisarzu ale po przeczytaniu jego książek gdzie zmierzył się z dłuższym
dobra jeden przykład 15 min do 15.30 ''Wszystkie kobieta autor uważa za obrzydliwe albo podłe i głupie'' zupełna nieprawda. Piekara nie raz w sowich cyklach w uniwersum ''Mordimera'' wręcz przypisuje kobietą mądrość , piękno, i nie raz stawiał je na wyższym poziomie intelektualnym od mężczyzn w cyklu. Szybki przykład Pani wiedźma mama Mordimera, tak jak mówię to tylko jeden przykład. Autorka recenzji ewidentnie nie umie czytać ze zrozumiem.


@mastergame1311: Widzę iż
I właśnie, kiedy kobieta jest tam inteligentna i piękna, to jest zwykle wiedźmą, bo inaczej byłaby zbyt dobra.


@mastergame1311: Z tego co pamiętam zabójczyni choćby była piękna i mądra i swoje zrobiła. Takoż córka kupca, późniejsza miłość bohatera, była ogarnięta i piękna. Mało facetów było pięknych mądrych i bogatych - taki nurt. Zwłaszcza bez spiskowania z demonami, czy innych mrocznych tajemnic.
Rozumiem że postacie które posiadają wady to problem?
@Usmiech_Niebios: Fajna nadinterpretacja. Wady czynią ludzkim, sprawiają, że postać nabiera wielowymiarowości. Inni faceci rzadko kiedy byli piękni, bo Piekara stworzył wyuzdanego fanfica, gdzie on (pardon, jego postać) jest mądry, silny i seksowny, a piękne kobiety chcą się z nim ciągle ruchać, podczas gry reszta facetów to zbrodniarze, potwory i pedofile.

I trochę siara, że dla Piekary i jego czytelników kobieta może być tylko przydatna, jeśli wychodzi na to, że jest ładna.