Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheOneEyedKing: Po wypadku to raczej jest niesprawne, jak żarówki popękały to już raczej nie ustalą czy na pewno były dobre, co zresztą przecież sprawdził diagnosta więc może i jego pociągniemy do odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@TheOneEyedKing: mogl o tym myskec zanim spowodowal wypadek. Mandat to nie jest klepniecie po lapkach za bycie niegrzecznym, to element kary za dokonane przewinienie. Gdyby kozka nie skakala, cos takiego.

Jak bedzie lamac dalej prawo to np w usa za recydywe przysluguje bezwzgledne wiezienie, za 3 czy 4 raz. A jak pieniazkow na mandat nie ma to komornik juz cos znajdzie do zlicytowania.

Zrozum, ze mandatu sie nie dostaje za
  • Odpowiedz
Mandaty w Polsce są stanowczo za niskie, nie działają pouczenia, nie działają kampanie społeczne, jesteśmy na szarym końcu w ilości śmiertelnych wypadków w Europie. Jak to jest że jak Polak jedzie do Niemiec czy Skandynawii to jeździ jak miejscowi i jest potulny jak baranek XD a jak wraca do Polski to zaczyna mu #!$%@?ć i wracają stare nawyki czyli jazda na zderzaku, chamstwo na drodze i nagminne przekraczanie prędkości. Jedyne czego Polak
  • Odpowiedz
@peszmerd: Polska policja potrafi Ci #!$%@?ć dowód za brak gumowej nasadki na pedał, a Ty mówisz jakby nie rozdawali mandatów za lewo i prawo. Tak samo pamiętam jak ktoś uszkodził mi auto na parkingu, a te #!$%@? przyjechały, zrobiły mi przegląd, dmuchanie w alko etc. i to mi chciały dać mandat/zabrać dowód za zderzak który właśnie mi ktoś #!$%@?ł. Oczywiście sprawę umorzyli i jeszcze mieli pretensje że nie szukałem sam
  • Odpowiedz
@lenanela: i tu się myślisz, bo obecnie rynek zalany jest "ledami H7" i są całkowicie one inaczej więc to nie problem, aby to sprawdzić. Tak samo np. czy czasem nie kombinowałaś przy hamulcach. Wystarczą niefabryczne zaciski, brak wizyty na stacji po tym i jesteś w dupie po kolizji.
  • Odpowiedz
Szczerze to trochę nie rozumiem tego rozwiązania, bo jeśli ktoś zarabia 1900zł, a mandat byłby 3k jak na wykresie. Przecież to logiczne, że taki ktoś jak z przykładu Op'a, będzie miała #!$%@? bo wie że nie ma opcji tego zapłacić.


@TheOneEyedKing: Popełniasz jeden zasadniczy błąd: wcale nie trzeba płacić mandatów, wystarczy jeździć przepisowo. Jak cię nie stać na zapłacenie mandatu to po prostu nie łam przepisów, policja nie będzie cię
  • Odpowiedz
uzależnianie mandatów od zarobków to oznaka zawiści i czystej komuszej nienawiści wobec bogatych.


@tyrytyty: % mandaty są jak kara śmierci, tylko z mniej permanentnymi konsekwencjami. Mają po prostu odstraszać od popełnienia zabronionego czynu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@DanielPlainview: uzależnianie mandatów od zarobków to oznaka zawiści i czystej komuszej nienawiści wobec bogatych.


@tyrytyty: Nie, chodzi o to że jeśli zarabiasz 2500 złotych na miesiąc i dostaniesz mandat na 500zl to masz #!$%@?, a jak dostałbyś mandat na 3500zl to może jeden z drugim by się zastanowił przed rozpędzaniem się do 150 km/h w mieście
  • Odpowiedz
@TheOneEyedKing: co , pierwsze słyszę o takiej sytuacji żeby ktoś sprawdzał takie rzeczy w aucie powodującego kolizje . Na swoim przykładzie mogę ci powiedzieć że spowodowałem kiedyś wypadek po którym drugie auto ( warte wtedy około 120 k) poszło do kasacji a moje też było znacznie uszkodzone i przyjechał Pan od mojego AC wycenił straty i tyle.
Jak nie jesteś pod wpływem czy też nie prowadzisz pojazdu bez odpowiednich uprawnień
  • Odpowiedz
@Niesmialo_jezdze_tarpanem: Spytaj się kogoś z ubezpieczalni/policji na temat sytuacji jeśli ty będziesz niewinny, ale sprawca w Ciebie uderzy bo #!$%@?ł, a Ty akurat miałeś jakieś chińskie lampy, żarówki bez homologacji. Wystarczy, że powie, iż go oślepiło i masz #!$%@? jak policja się dopatrzy. Ubezpieczalnia się wyprze i masz więcej niż ciepło. Mówię ci to po tym jak już było parę takich akcji właśnie na grupie FB od bmw xD bo
  • Odpowiedz